Dokuz Bin Metre Yükseklikte Doğum Yaptı

Resim: Getty Images/Studio Paggy

SEUL– Güney Koreli bir kadın, ABD’den ülkesin dönerken uçakta doğum yaptı. 7 aylık hamile olan 45 yaşındaki kadına doğumu bir kalp uzmanı doktor yaptırırken, doktora da 4 hostes yardım etti. Doğum ise 9 bin metre yükseklikte gerçekleşti.

Gukmin İlbo gazetesinin haberine göre, bugün Güney Kore saatiyle sabah 03.00’te ABD’nden Güney Kore’ye yol alan Kore Hava Yolları’na ait KE012 sefer sayılı uçakta, 45 yaşındaki Kore asıllı bir Amerikalı uçak seyir halindeyken doğum yaptı. 7 aylık hamile kadın, uçağın Japonya hava sahasına girmesine yakın sancılandığını bildirmesi üzerine, ön koltukta oturan Amerikalı yolcu durumun aciliyetini anlayıp, hosteslere doğum için gerekli hazırlıkları yapmasını söyledi. Uçakta VIP bölümüne kaldırılan hamile kadın, uçak yolcularından kalp hastalıkları uzmanı bir doktor ve 4 tane hostesin yardımıyla, 9 bin kilo metre yükseklikte başarılı bir doğum gerçekleştirdi.

Uçak İnçon Uluslararası Havalimanı’na iner inmez, anne ve yeni doğan çocuğu İnha Merkez Hastanesi’ne kaldırıldı. Kore Hava Yolları yetkilileri, 2008’den sonra bu ilk oldu diye yorum yaparken kurum olarak anne ve çocuğun sağlıklı olmalarını dilediklerini söylediler.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.