Dolmabahçe’de Ata’ya Saygı Ziyareti

Dolmabahçe

Atatürk’ün ölümünün 74. Yıldönümü’nde Dolmabahçe sarayı sabahın erken saatlerinde ziyaretçi akınına uğradı.

Binlerce kişi sabahın erken saatlerinde Atatürk’ün hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı’na akın etti.

Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk resimleri ile Dolmabahçe Sarayı’na gelen binlerce kişi sarayda Atatürk’ün son nefesini verdiği odayı görmek ve Atatürk’ü anmak için sıraya girdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıldönümünde, hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nda anıldı.

57 yaşında hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk’ün son nefesini verdiği Dolmabahçe Sarayı, sabah erken saatlerden itibaren sevenleriyle doldu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu odada tören düzenlendi. Bu sırada denizden de teknelerin Dolmabahçe Sarayı önüne gelerek Ata’yı selamladıkları görüldü. Askeri ve sivil erkan, sivil toplum örgütleri, yabancı temsilciler, gençler ve çocuklar, Ata’nın çiçeklerle dolu yatağının başında hazır bulundu. Saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte Dolmabahçe Sarayı’nda büyük bir sessizlik hakim oldu.

Ata’nın odasında geçmiş yıllardan farklı olarak ise bu yıl polisler nöbet tuttu. Nöbet tutan polislerin tören sırasında duygulandıkları görüldü. Törenin ardından Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu oda ziyarete açıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.