Dünya Enduro Şampiyonası Fethiye’de Başladı

MUĞLADünya Enduro Şampiyonası’nın 7’nci ayağı Muğla’nın Fethiye ilçesinde başladı. Asya kıtası 13 ülkeden 67 sporcunun katıldığı yarışlara ilk defa ev sahipliği yapıyor. arazi motosikleti ile gezi motosikleti arası bir motosiklet tipidir. 

3 zorlu test etabından oluşan yarış, Fethiye şehir merkezinde bulunan Salı Pazarı Meydanı’ndan başladı. Günlük 3 turdan oluşan yarışlar 2 gün koşulacak ve şampiyonada her yarışçı 510 kilometre koşacak.

Fethiye Akdeniz Offroad Park’ta devam edecek yarışlara 13 ayrı ülkeden toplam 67, Türkiye’den ise 10 sporcu katılıyor. Şampiyonada Finlandiya, İsveç, Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya, İspanya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İngiltere ve Avusturya ile Türkiye temsil ediliyor. Asya kıtasında ve Türkiye’de ilk kez yapılan Dünya Enduro Şampiyonası’nı yaklaşık 40 bin kişinin izlemesi bekleniyor. Dünya Enduro Şampiyonası Fethiye yarışları 14 ülke televizyonu tarafından gösterilecek. Yayınlar sırasında Fethiye’nin tarihi ve turistik yerleri de gösterilecek.

*Enduro motosiklet,

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.