Emine Ülker Tarhan CHP’den İstifa Etti

Emine Ülker Tarhan partisinden istifa etti.
Emine Ülker Tarhan partisinden istifa etti.

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Tarhan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sert bir şekilde eleştirdi.

Yaptığı açıklamada Tarhan “Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için, büyük umutlarla geldiğim CHP’ den istifa ediyorum” dedi.

Akşam saatlerinde, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter de twiter’dan istifa edeceğini duyurdu. Serter “Şimdi hezimetlere kılıf bulma zamanı değil, çare olma zamanıdır. CHP’den en kısa sürede istifa edeceğimi, kamuoyu’na saygıyla duyururum” şeklinde bit tweet paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu 24. Dönem 5. Çalışma Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Antalya’daki otelde gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, Milletvekili Tarhan’ın istifası ile ilgili “Sağlık olsun. Normal beklediğimiz bir şeydi” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.