Emirates Palas’a 11 Milyon Dolarlık Yılbaşı Ağacı

Resim: Getty Images/RABIH MOGHRABI

DUBAİ – Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de yer alan Emirates Palas otelinin lobisine 11 milyon dolar harcanarak yılbaşı ağacı yerleştirildiği bildirildi.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, otel genel müdürü Hans Olbertz, ‘şu ana kadar hazırlanan en pahalı yılbaşı ağacı olduğunu ve üzerindeki süslerle beraber değerinin 11 milyon doları aştığını’ söyledi. Olbertz, sadece ağacın 10 bin dolara mal olduğunu ve üzerindeki 11 milyon dolarlık mücevher ile toplam değerinin 11.5 milyon dolara ulaştığını sözlerine ekledi. Yetkili ayrıca Guinness rekorlar kitabına girmek için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Otel müdürüne, ‘BAE nüfusunun büyük çoğunluğunun Müslümanlardan oluşması ve ağacın dini hassasiyetlere dokunma ihtimalinin’ sorulması üzerine ‘burası çok liberal bir ülke’ cevabını verdi.

Otelin giriş lobisine yerleştirilen ağacın yüksekliği 13 metreyi buluyor. Ağacın üzerine takılan gümüş ve altın renkli süslerin ve küçük beyaz ışıkların yanı sıra ağacın değerini dallara sarılmış kolye, küpe ve diğer mücevherler artırıyor.
Ağaca takılan mücevherleri temin eden Style Gallery sahibi Halife Huri, ağaçta toplam 181 adet mücevher, inci, zümrüt, safir ve değerli taşların bulunduğunu belirtti. Ağaç, yıl sonuna kadar teşhir edilecek.

LÜKS HAYAT

Kendisini ‘yedi yıldızlı’ olarak tanıtan Emirates Palas oteli daha önce de bazı ‘ilk’lerle medyada ses getirmişti.
Otel yönetimi geçen Şubat ayında yedi gün süren ve toplam bir milyon doları bulan ücretiyle yeni tatil paketi hazırladığını açıklamıştı.

Yine Mayıs ayında otel lobisinde para karşılığı altın külçe basan ‘altın-matik’ makinesi hizmete girmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.