Emre Belözoğlu’ndan Sert Açıklama

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Emre Belözoğlu ile Slaven Bilic arasında yaşanan gerginliğin damga vurduğu Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi hakkında Belözoğlu, derbide yaşananları anlattı.

Sezonun ilk yarısında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan maçta tartışan ikili, Şükrü Saracoğlu’nda da birbirine girdi.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre; konu ile ilgili açıklamada bulunan Emre Belözoğlu, Bilic’in her maçta saha içine çok fazla müdahale ettiğini belirterek, “Aslında çok konuşmak istemiyorum ama Bilic’in yaptıklarını da kabul edemiyorum. Bu kadar oyuna müdahil olan, rakip futbolcularla, etrafıyla muhatap olan bir antrenör görmedim. Bunu Kadıköy’de yaparsa, bu kadar müdahil olmaya kalkarsa buna izin vermem. Burası bizim sahamız. Ayrıca bu adam niye sürekli küfür ediyor? Bu nasıl bir teknik adamlık? Bu işlerden gerçekten sıkıldım. Ben durup dururken niye tepki koyayım. Ancak insanın doğasında var. Size biri küfür ediyorsa karşılık vermek durumunda kalıyorsunuz. Hele hele aileme küfür edilmesine hiç izin vermem” dedi.

“TAMAMEN ŞEHİR EFSANESİ”

Emre Belözoğlu ikinci yarıda Teknik Direktör İsmail Kartal ile konuşarak Bekir’in yerine Diego’nun oyuna girmesini istediği yolundaki iddiaları da komik bulduğunu ifade ederek, “Bu tamamen bir şehir efsanesi. Ancak bunu kimseye anlatamıyorsunuz işte. Mehmet Topal ve benim hoca ile yaptığım konuşma tamamen başka bir şeydi. Oyuncu değişikliği ile ilgisi yoktu. Zaten böyle bir yetkim ve girişimim de olamaz. Biz orta saha ile ilgili bir durumu konuşuyorduk” açıklamasını yaptı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.