Endüstriyel tarım çocuklarda kan kanserinin başlıca sebebi

 

Prof. Dr. Demirkol : Endüstriyel tarım çocuklarda kan kanserinin başlıca sebebi"

THD Mersin Şubesi, THD Genel Başkanı Turhan Çakar ve Çapa Ünivsersitesi Genel Cerrahi Bölümü profesörlerinden Kenan Demirkol’un ve çeşitli okulların öğrenci ve öğretmenlerinin katılımlarıyla “Yerel Değerlerimizi Seviyoruz, Düşünüyoruz, Üzerine Titriyoruz” başlığı altında Yenişehir nikah salonunda bir etkinlik düzenledi.  Etkinlikte konuşmacı olarak sahneye davet edilen Prof. Dr. Kenan Demirkol yaptığı konuşmada tüm toplumun beslenme konusunda sağlığını ciddi bir şekilde tehdit eden tarım ilaçları ve organik  tarım hakkında çok ciddi açıklamalarda bulundu.

 Prof Demirkol: “Endüstriyel tarım çocuklarda kan kanserinin başlıca sebebi”

Demirkol konuşmasında bugün marketlerden alınan ürünlerin, eğer köy ürünleri ya da organik ürünler değilseler, çok sayıda ilaç içerdiğini belirtti. Böcek veya yabani otları yok etmek için kullanılan zirai ilaçların yediğimiz sebze ve meyveler kökten nüfuz ettiğini söyledi. Yüzeydeki ilaçların yıkanma ile büyük oranda temizlendiğini ama kökten verilen ilaçların %40’ının ürünün içerisinde kaldığını belirtti. Bunun da artık çocukluk çağlarında görülen kan kanserinin başlıca sebebi olduğunu ifade etti.

 15 sene içerisinde çocuklarımız doğal yolla çocuk sahibi olamayacaklar

 Bütün tarım ilaçlarının hormon bozucular olduğuna dikkat çeken Prof. Demirkol, zirai ilaçlar ile yetiştirilen ürünlerin yeni nesilde obezite, boy kısalığı ve kısırlık gibi sonuçlara da yol açtığını belirtti. 15 sene içerisinde bir çok ferdin doğal yollarla çocuk sahibi olamayacağını ifade eden Demirkol, bu ürünlerin yanı sıra teneke kutu meşrubatların ve pet şişelerin de bu sonuçlara yol açabilecek maddeler içerdiğini söyledi.

Çağımız tamamen gen  bozucu bir çağ

 Çok miktarda kullanılan yapay gübrelerin ham maddesinin azot olduğunu söyleyen Demirkol, azotun bomba yapımında kullanıldığını ve 2. dünya savaşından sonra azot üreten fabrikaların faal durumda tutulabilmesi için bu fabrikaların yapay gübre fabrikalarına dönüştürüldüğünü ve bu ürünlerin kandırmacalar ile tüm dünyaya pazarlandığını söyledi ve bu durumun çocuklarda beyin kanseri ve yetişkinlerde mide ve karaciğer kanserine sebep olduğunu söyledi.

 Ankara’nın suyunda bulunan arsenik kimyasal tarımın sonucu

 Ankara’nın suyunda tespit edilen arseniğin de yer altı sularına karışan zirai ilaçların su kaynaklarında bulunan ağır metalleri çözmesi sonucu meydana geldiğini kaydeden Demirkol, hiçbir ziraat odasının ya da ziraat mühendisinin buna dikkat çekmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

  Bütün dünya AB kadar müsrif olsaydı

 Demirkol konuşmasının sonunda İngiltere’de 1 yılda 18 milyon ton paketli gıdanın çöğe atıldığını ve geçen sene AB’de israfı önlemek için çalışmalar başlatıldığını ve bütün dünyanın AB kadar müsrif olduğunda 3,5 dünyanın insanları doyurmaya yetmeyeceğini söyledi. Ayrıca kimyasal tarım yapılmazsa dünyadaki stokların insanlara yetmeyeceği savının tamamen yalan olduğuna da değinen Demirkol, dedelerimizin uyguladığı doğal gübreleme yönteminin oldukça yeterli olduğuna ve başka hiçbir şeyin de insanların sağlıklı beslenmelerine yol açmayacağını söyledi. Konuşmasının ardından Demirkol, etkinliğe katılan minik öğrencilerin  sorularını yanıtladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.