Erdoğan, Bu Teröristlerle Mücadele Sonuna Kadar Sürdürülecek

Fotoğraf İha
Fotoğraf İha

Erdoğan Muhtarlar toplantısında terörle mücadele vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 11. Muhtarlar Toplantısı’nda  muhtarlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında terörle mücadelede geri dönüş olmayacağını belirterek, “Maalesef terör, bayram günlerinde de can yakmaya, almaya devam etti. Güvenlik güçlerimizden şehit olanlar ve yaralananlar oldu. Aralarında çocukların da bulunduğu sivil vatandaşlarımızdan hayatlarını kaybedenler, yaralananlar var. Hiçbir kutsalları olmayan, bu teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Şehitlerimizin ve sivil kayıplarımızın acıları şüphesiz ki yüreklerimizi yakıyor. Ama aynı zamanda onların aziz hatıraları bize daha kararlı mücadele etmemiz için güç veriyor’ dedi.

“BU GECE DE SINIR ÖTESİNDE OPERASYONLARIMIZ OLDU” 

Sınır ötesi operasyonların aralıksız devam ettiğini söyleyen Erdoğan, “Şunu da çok açık söyleyeyim, ne yurt içi ne yurtdışında operasyonlar ara vermeksizin devam ediyor. Bu gece de sınır ötesinde operasyonlarımız oldu, 30’un üzerinde terörist öldü. Burada durmayacağız, hiç rehavet yok. Aynen devam edeceğiz. Bunların yurtiçindeki sözde şehitlik de varmış ya, buralara koydukları taziye evleri adı altında depoları var. O mühimmat depolarını filan da biz yer ile yeksan ediyoruz. Oralar bir taraftan bombalanıyor, bir taraf da oralardan temizleniyor. Esnafımızı oraya çağırıp, onları haraca bağlayan, onlardan tehditle paraların alındığı herhalde birçoğunuzun malumudur. Buna fırsat veremeyiz. Bunlar bir süre böyle devam edecekler, ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır, bunun da sonuna kadar giderek hesabını milletimiz adına sormaya devam edeceğiz, şehitlerimiz adına sormaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“HDP TOPLANTISINDA TRİNİDAD BAYRAĞI BİLE ASILI AMA…” 

11. kez muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP lideri Selahattin Demirtaş’ın Almanya’daki programını hatırlatarak, “İşte Hamburg’da toplantı yapıyorlar. Hamburg’daki toplantıda Trinidad’ın bayrağı asılı, Japonya’nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani bayrakla sorununuz yoktu? Sizin bayrakla da, vatanla da, milletle de sorununuz var. Bunların hepsinin farkındayız” dedi.

Erdoğan, bir kısım medyanın da terör örgütüne ve HDP’ye dolaylı yada doğrudan destek verdiğini de ifade ederek, “Terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organı sahipleri bu tavırlarıyla yerli olmadıklarını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“TÜRK’ÜM DİYEBİLİRSİN AMA TÜRKÇÜLÜK YAPARSAN AYRIMCILIK YAPMIŞ OLURSUN”

‘Yerli ve milli’ olmanın ne anlama geldiğini de anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son vatanımız Anadolu’nun kalkınması için çalışanlar yerlidir, millidir, bu vatanın evladıdır. ’Türk’üm diyebilirsin ama Türkçülük yaparsan ayrımcılık yapmış olursun. Kürt’üm diyebilirsin ama Kürtçülük yaparsan ayrımcılık yapmış olursun. ’Lazım, Boşnağım’ diyebilirsin ama Lazcılık, Boşnakçılık yaparsan ayrımcı olursun” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.