Erdoğan’dan Korona Virüsü Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Virüs tespit edilen kişinin sağlık durumu iyi” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında korona virüsünün ülkede salgın olmadığı hakkında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şu şekilde;

“Avrupa’dan gelen bir vatandaşımızda yapılan tetkikler sonucunda corona virüs tespit edildi. Ailesi ve yakınları yakın izlememiz altında. Virüs tespit edilen kişinin sağlık durumu iyi.”

“Avrupa kaynaklı bir vaka var, salgın değil tek bir örnek.”

“Milletimiz nice saldırıları, dertleri göğüslemeyi başarmıştır, bunun da üstesinden gelecektir.”

Uzaktan selamlaşmayı hatırlatan Erdoğan, “Türkiye inşallah bu sıkıntıyı herhangi bir kayıp vermeden atlatacaktır, temennimiz budur. Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir” şeklinde konuştu.

İdlib Konusu

Ardından İdlib hakkında konuşmasını sürdüren Erdoğan şu şekilde açıklamada bulundu;

“Değerli kardeşlerim son grup toplantısından bugüne kadar, çok önemli gelişmeler elde ettik. Türkiye’nin İdlib’de bir ay boyunca yürüttüğü operasyonlar ve Bahar Kalkanı sınırlarımızdaki tehditi bertaraf ettiğimizin en önemli bir örneğidir.”

“Bölgedeki güçlerle kapışmak tutuşmak ya da bu toprakları işgal etmek amacımız değildir. Sınırlarımızın güvenliği ve katliam tehdidindeki milyonlarca insanı kurtarmak hedefimiz.”

Terörle mücadele binlerce güvenlik görevlisinin, Suriye ile 910 kilometrelik sınırımızın her karışını güvende tutmakta kararlıyız. İdlib’de de aynısını yaptık, aynısını yapıyoruz.”

“Bu süreçte, ülkemizin, ordumuzun, sanayi kapasitemizin imkanlarını tartma imkanı bulduk. Koordi,nasyonu güçlendirerek, koordinasyonu hızlandırarak gücümüzü test ettik. Ülkemizin gücü ve askerlerimizin kahramanlığı sayesinde Suriye Rejim gücü bu işin bu kadar kolay olmadığını görmültür. Ateşkes kararın ardından İdlib’de halk ilk defa rahat bir nefes almıştır, ama elbette kesin bir çözüm bulunmuş değildir. Daha şimdiden ateşkes ihlali başlamıştır.”

“Rejimi ve onu destekleyen milislerin ateşkes hattında yaptıklarını yakından takip ediyoruz. Ama karşımızdakiler sözlerini tutmazsa bir öncekinden daha ağır bir şekide üzerlerine gitmekten kaçınmayız.”

“Sadece karşılık vermekle kalmayacak, çok daha ağır bir karşılık vereceğiz.”

“Bay Kemal İdlib’de kaç gözlem noktası olduğunu dahi bilmiyor. O zaman bunlar neyin ne olduğuna dahi anlayacaklar.”

AK Parti, icraat partisidir, laf partisi değildir.Şimdi ben sizlere buradaki gözlem kulelerini de göstereceğim. Akdeniz’e en yakın olan nokta. Bay Kemal, 12 gözlem noktası var. Bu 12 gözlem noktasında bizi Suriye’nin askerleri korumuyor. Suriye askerleri verilen sözlere mutabakata uymadılar. Biz bu 12 noktada çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.