Ertuğrul Sağlam:”Bursaspor’a beraberlik yetmeyecektir”

 

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam - Fot:Getty Images - Graham Stuart

Bursaspor, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda bugün Belarus’un FC Gomel takımı ile karşılaşacak . Gomel Bursaspor maçı  bugün  saat 20.30’da Bursa Atatürk Stadı’nda  başlayacak.

Bursasporu’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti “Rakibimiz çok koşan ve mücadeleci bir takım. Kendi liginde 18 maçta 10 beraberlik alan Gomel tam bir beraberlik takımı, ancak ev sahibi olduğumuz için Bursaspor’a beraberlik yetmeyecektir. Avantajlı bir skor için sahaya çıkacağız. Geçen yıl Şampiyonlar liginde tecrübe kazandık, o tecrübeyi başarıya dönüştürme günü geldi.” dedi.

Transferler konusunuda da başarılı futbolcu Bangura için girişimlerin sürdüğünü, Volkan Şen’le sözleşme yenilediklerini belirtirken, Ozan İpek’ le de bir kaç güne kadar imza atacaklarını belirten Sağlam, ayrıca  Gomel’in çantada keklik bir takım olmadığını da vurguladı.

Ertuğrul Sağlam Hedeflerinin önce turu geçmek, ardından da play-off maçında başarılı olup UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak olduğunu, Spor Toto Süper Lig’in başlangıç tarihinin 5 Ağustos’tan 9 Eylül’e ertelenmesinin kendileri için olumsuzluk oluşturmayacağına işaret ederek, hazırlık kampında sadece UEFA Avrupa Ligi maçlarını düşündüklerini belirtti.

Bursaspor aldıkları ceza gereği Kasım ayına kadar karşılaşmalarını taraftarlarından yoksun oynayacak, bu sebeple Gomel maçı 6 ay içerisinde sahalarında taraftarları ile oynayacakları tek maç, bu sebeple teknik adam Sağlam taraftardan bu maçı desteklemek için ayrıca destek istediklerini vurguladı.

Gomel'in teknik direktörü Oleg Kubarev / Fot:bursaspor.org.tr

Ayrıca maç öncesinde bir basın açıklaması da Gomel takımından geldi. Belarus takımı Gomel’in teknik direktörü Oleg Kubarev, yarınki maç öncesi yaptığı değerlendirmede “Öncelikle üst lig için ilk defa bu yıl oynayacağız. Takımımız sonuçlar olarak büyük bir adım attı. Kısa süre içinde de bizim ülkemiz içerisinde çok başarılı olduk. Fakat Avrupa Ligi çok farklı. Bu ligde favori biz değiliz, Bursaspor. Şimdiden biz 1 numarayı Bursaspor’a veriyoruz. Bursaspor’u internette çeşitli maçları seyrettik. Karşınızdaki takım hakkında bir ön izlenim var. İsimleri bilmeyebilirim ama, oyun olarak her futbolcuyu bilirim. Bunları takip ettik ve seyrettik” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.