Ertuğrul Sağlam’dan Basına ‘çarpıtma’ Sitemi

BURSABursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, basında yer alan gerçek dışı ve çarpıtma haberlere tepki gösterdi. Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde Fenerbahçe maçı öncesi değerlendirmeler yapan Sağlam, birçok haberin gazetelerde çarpıtılarak verildiğini ifade etti.

Aziz Yıldırım ile ilgili sözlerinin bugün yanlış şekilde yer aldığını savunan Sağlam şöyle konuştu: “Çok sevdiğim, çok değer verdiğim Aziz Yıldırım biz hesabımızı yapmıştık, Bursaspor’u hesaba katmamıştık demişti. Bunu söyledim, sonra da bundan sonraki döneme ait yol gösterme açısından, bundan sonra bütün takımlar bizi hesaba katacaklar. Bundan sonra daha fazla üretkenlik içerisinde olmamız, daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini söyledikten sonra bugün bir bakıyoruz, ‘Sağlam’dan Yıldırım’a cevap. Sağlam taş’ gibi başlıklar atılmış. Benim söylediklerimle Aziz Yıldırım’a nasıl cevap teşkil ediyor? Bunu merak ediyor ve size soruyorum. Ülkenin şiddetten uzak durmaya ihtiyacı varken bu türlü, söylediklerimizi yansıtmayacak şekilde, bizim anlattıklarımızın tam tersi haberlerin yapılması beni rahatsız ediyor. Aziz Yıldırım bana teşekkür etmesi gerekirken, bugün belki de sitem ediyordur. Benim söylediklerimle, basında çıkan haberlerin uzaktan yakından alakası yok. Camiaları kışkırtacak haberler yapmayalım. Ne söylüyorsak bunu aynı şekilde yansıtalım.”

İstanbul Büyükyehir Belediyespor maçında alınan ilk beraberliğin ardından gazetelerde çıkan haberlere ve eleştirilere sitem eden Sağlam, “Bu bizim 7’inci hafta sonunda ilk puan kaybımızdı. Sonra bazı eleştiriler oldu. Sonra da bir açıklama yaptım. Bu kadar kötü oynuyorsak, genel anlamda ortaya futbol açısından kısır bir oyun oynuyorsak bizle oynayan takımlar bizi neden yenemediler? dedim. Bırakın yenilmemeyi, takımlar gol bile atamıyorlar. Bu haber çıktı. Bu söylediklerimin yansıması, hodri meydan şeklinde yorumlandı. Bunun karşılığı bu mudur? Bizim bugüne kadarki futbolculuk ve antrenörlük yaşamımızda, bu kadar iddialı bir açıklamamız olmadığını herkes biliyor. Hep kendi kişiliğimizi ve karakterimizi olayın içine koyarak, insanları, camiaları ve kulüpleri rencide etmeme çalışan bir anlayışımız oldu. İki gün önce fan kulübün toplantısında bir açıklama yaptım. O da yanlış anlaşıldı.” ifadelerini kullandı

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.