Esad: “Barışa Dair Hiçbir Gösterge Yok”

ŞAMSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Ortadoğu barış süreci ile ilgili olarak İsrail’in barış istemediğini ifade ederek, “Barış sürecinde somut ilerleme sağlanacağına dair her hangi bir gösterge yok.” dedi.  

 ABD Senato Üyesi Senatör Arlen Specter resmi bir ziyaret için geldiği Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edildi. Görüşmede bölgedeki gelişmelerin yanı sıra; Ortadoğu’daki istikrar ve güvenliğini koruyacak adil ve kapsamlı barışın sağlanması gibi konular değerlendirildi.  

 Ortadoğu’daki barış süreci ile ilgili olarak konuşan Esad, Suriye’nin, ABD Başkanı Barack Obama’nın bu konudaki isteklerini takdirle karşıladığını belirterek, “Barışı istemeyen ve barışa inanmayan İsrail hükümetinin varlığında, barış sürecinde somut bir ilerleme sağlanacağına dair hiç bir gösterge yok.” diye konuştu.  

 Suriye ile ABD arasındaki ilişkilerin de ele alındığı görüşmeye, Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, Cumhurbaşkanlığı Siyaset ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat katıldı.  

 Dışişleri Bakanı Velid El Muallim ayrıca, Amerikalı Senatör Specter ile, Dışişleri Bakanı Yardımcısı el-Mikdat ve Dışişleri Bakanlığı Amerika Departman Müdürü’nün de katıldığı bir görüşme yaptı. 

  

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.