Karantina Döneminde Evde Yapılabilecekler

Kovid-19 nedeniyle dünyadaki herkes evde kalarak belgeseller ve eğitici videolar izlenmeye başladı.

Evinde kalıp kendini koruyan insanların yoğun ilgi gösterdiği alanlardan biri de tamamen halka açık olan ve büyük ilgi gören Khan Academy oldu. Pek çok alanda eğitimi bulunan akademinin sanat tarihi alanında da pek çok videosu bulunuyor. Khan Akademi’nin sanat tarihi videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İnsanlar Kovid-19 nedeniyle sosyal ortamlardan çekilip evlerinde kalmasıyla, internet üzerinden çeşitli müzeler, belgeseller, filmler ücretsiz izlenmeye açıldı.

Khan Akademy / Sanat Tarihi
http://www.khanacademy.org.tr/kategori.asp?cat=30

İnternet üzerinden ücretsiz izlenen belgeseller normalinden daha yoğun ilgi görmeye başladı. Bunlardan biri de son birkaç günde binlerce kez izlenen ‘İnanması Zor’ belgeseli oldu.

Swoop Films yapımı olan ve iki kez Emmy Ödülü’nü kazanan belgeselde, devletlerin kendi vatandaşlarını siyasi veya manevi inançları olduğu için öldürmelerini konu alıyor.

Belgesel, İnanması Zor (Hard To Believe) ismini Çin’de hiç suç işlememiş mahkumların zorla organlarının alınması nedeniyle alıyor.

Son bir kaç günde on binin üzerinde izlenen ve yaklaşık bir saat süren belgesel, Çin hükümetinin kendi halkına nasıl böylesi zalimce davranabildiğini ve bu büyük soykırımı nasıl böylesine gizli tutabildiğini gözler önünde seriyor.

İnanması Zor / Hard To Believe

TLC TV, ‘Covid-19 Küresel Salgını’ isimli bir belgesel yayınlayarak, küresel Kovid-19 salgınının Wuhan’dan yayılmasından başlayarak sürükleyici şekilde hikayesini anlatıyor. Çin’den yayılan ve hükümetin gizlemesiyle tüm dünyaya yayılan bu ölümcül virüsün bilinmeyen yönlerini ve mücadele edebilmek için hangi adımların atılabileceği konuşuluyor.

Covid-19 Küresel Salgını

Fransa’nın görkemli şehri Paris’te bulunan Louvre Müzesi, kapılarını halka online olarak açtı. 1973’ten günümüze kadar ulaşan Louvre müzesi dünya çapında en ünlü ve en büyük müzeler arasında yer almaktadır.

Louvre Müzesi

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.