Falun Gong’a Yapılan Zulüm 2015’te de Devam Ediyor

San Francisco, Ekim 2014  (Dai Bing/Epoch Times)
San Francisco, Ekim 2014 (Dai Bing/Epoch Times)

Yayınlanan istatistiklere göre, yeni yılın ilk üç ayında, Çin devlet yetkilileri, Falun Gong uygulayıcılarına yaptıkları işkenceye son hız devam ettiler. Bu işkencelerin bir kısmı ölümle sonuçlanmıştır. Ayrıca istatistikler yüzlerce uygulayıcının kanunsuzca tutuklandığını ve bir kısmının göz altında aşırı işkence sonucu öldüğünü göstermiştir.

Uygulayıcıların maruz kaldığı işkenceler beyin yıkama, şiddetli dayak, elektrik şoku, yakma, tırnakların sökülmesi, zararlı ilaçların iğneyle enjeksiyonu, uykusuzluk, zorla çalıştırma ve çok kötü hava şartlarına maruz bırakmayı içermektedir.

Falun Gong,1999 yılından beri yasalara aykırı bir şekilde işkenceye uğramaktadır. Falun Gong uygulayıcıları tarafından hazırlanan Minghui.org websitesinde yapılan tüm işkenceye ilişkin kayıtlar bulunmaktadır. Aralık ve Mart ayları arasında tam olarak 867 uygulayıcı göz altına alınmıştır. Bu 867 kişinin 405’i ülke genelinde 17 değişik bölgede resmen tutuklanmış ve 123’ü mahkemeye çıkarılmıştır. Mahkeme 81 kişiyi hapis cezasına çarptırmıştır.

Tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi şu anda da Falun Gong’a en şiddetli işkenceler ülkenin kuzeyinde ve kuzeydoğusunda yapılmaktadır.

Minghui websitesine göre, sadece Aralık ve Mart ayları arasında Çin rejimi yetkililerinin yaptığı işkenceler en az 14 kişinin ölümüne neden olmuştur. Ölen kişiler 26 ile 79 yaşları arasında olup, 18’i kadın, 12’si erkektir.

Kurbanların ailelerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda, Minghui bu kişilerin bankacı, öğretmen, çiftçi, mühendis gibi çeşitli mesleklerden gelen vatandaşlar olduğunu belirtmiştir.

Ölen her vatandaşa ait bilgiler Minghui websitesinde kayıt altına alınmaktadır. Kurbanın adı, ölüm günü, hangi hapishanede olduğu, çektiği işkencenin detaylarına ait tüm bilgiler kayıt edilmektedir. Mart sonu itibariyle, işkencenin başladığı günden beri 3,869 Falun Gong uygulayıcısının öldürüldüğü kayıtlarla teyit edilmiştir.

Aslında işkencenin gerçek boyutu bu rakamdan çok daha yüksektir. Çin’den bilgi almanın zorluğu nedeniyle gerekli veriye ulaşılamamaktadır.

Falun Gong resmi basın ofisi olan Falun Dafa Enformasyon Merkezi’ne göre, işkencenin başladığı 1999 yılından beri milyonlarca kişi haksız yere tutuklanmıştır.

Ayrıca tutuklu Falun Gong uygulayıcılarının ve diğer mahkumların organ nakli ameliyatları için sistematik olarak öldürüldükleri ve organlarının çalındığı da anlaşılmıştır. Binlerce, on binlerce uygulayıcı organları için öldürülmüştür.

İngilizce haber

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.