Fatih Hilmioğlu’nun Acı Günü

Ergenekon davası kapsamında Silivri Cezaevi’ne tutuklu olan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Emir Hilmioğlu için Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Hilmioğlu öğle namazına müteakiben cenaze namazının kılınacağı Kocatepe Camii’ne  bir hasta nakil ambulansıyla getirildi.

Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan Fatih Hilmioğlu, oğlunun cenazesine katılmak için 4 gün izin almıştı.

Hilmioğlu, eşi Nurhan Hilmioğlu ve büyük oğulları Arman Hilmioğlu ile birlikte bir süre taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, BDP Milletvekili Sırrı Sakık, İnönü Üniversitesi çalışanlarının da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrenci Emir’in tabutuna avukatlık cübbesi konuldu. Fatih Hilmioğlu eşi ile birlikte oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından Hilmioğlu ve eşi bir süre tabutu taşıdı. Cenaze arabasına konulan Emir Hilmioğlu’nun naaşı toprağa verileceği Karşıyaka Mezarlığı’na hareket etti. Fatih Hilmioğlu da Karşıyaka Mezarlığı’na camiye geldiği hasta nakil aracıyla götürüldü.

İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu’nun 22 yaşındaki oğlunu kaybetmesi nedeniyle, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başsağlığı mesajı yayımlandı.

Rektörlük tarafından yayınlanan mesajda, “Üniversitemizin eski rektörlerinden Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun oğlu Emir Hilmioğlu, elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Fatih Hilmioğlu ve eşi oğullarını gözyaşlarıyla uğurladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.