Ford Türkiye’de Binek Araç Üretecek

Bill Ford;”Türkiye’de binek araç üretimi yapacağız”

Geçen yıl Hannover’deki CEBİT Fuarında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile birlikte Ford Ceo’su Allan Mulally ile görüşen Başbakan Tayyip Erdoğan,  Ford‘un Türkiye’de sadece ticari araç değil binek otomobil de üretme  dileğini belirtmişti. Koç Holding onursal başkanı Rahmi Koç‘un da bulunduğu toplantıda Erdoğan ‘Türkiye’de sadece ticari araç değil binek araç da üretin, yatırımınızı  arttırın ‘ demişti.

Hürriyet gazetesine  Detroit fuarında açıklama yapan  Ford‘un kurucusu Henry Ford‘un torunu   Bill Ford,” Türkiye  çok stratejik bir yerde. Ticari araç üssümüz olan ve sürekli büyüdüğümüz Türkiye’de binek araç üretimi yapmayı düşünüyoruz ” dedi.

Koç ailesiyle muazzam bir işbirliği içerisinde olduklarını belirten Bill Ford, “Rahmi Koç çok önemli ve vizyoner bir insan. Ayrıca Mustafa ve Ali ile çok iyi dostuz, çok yakın irtibat halindeyiz. Koç Grubu ile çalışmaya büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye’deki Ford yatırımları ve operasyonları büyük değer yaratmaya devam edecek, Türkiye’de hızla büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

İlgili Haberler;

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.