Galatasaray S.K. Başkanı Ünal Aysal’dan Basına Kınama

Ünal Aysal

Şike olaylarından sonra basına konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, konuşmalarının basın tarafından farklı ve kışkırtıcı bir şekilde yorumlanıp yayımlanması hakkında Galatasaray resmi web sitesinden açıklama yaptı. “Başkan Ünal Aysal’dan Günlük Basınımızda Yer Alan Talihsiz Bir Yorumla İlgili Açıklama” başlığı altında yayımlanan yazı şu şekilde:

Fenerbahçe dahil bir çok kulübümüzün yaşadığı olaylar böylesine sıcak bir dönemdeyken ve Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konuda pek çok yanlışı önleyecek örnek bir tavrı daha ilk günlerde almışken, Genel Kurul’umuzdaki  “Galatasaray’ın böyle bir ortamda hiç bir leke almamasını sağlayan geçmiş tüm Başkanlarımıza, Yöneticilerimize, Sporcularımıza şükranlarımı sunarım” sözlerimi  “ÜNAL AYSAL AZİZ YILDIRIM’A GÖNDERME YAPTI. KÜRSÜDEN ŞİKE GOLÜ ATTI” şeklinde yorumlayan gazetecilik anlayışını esefle karşılıyor ve kınıyorum.

Kamuoyunu yanıltabilecek nitelikteki böyle bir yorum spor dünyasında zaten zayıflamış olan dostluk kavramının iyiden iyiye yok olmasına, yerine düşmanlık kavramının güçlenmesine yol açabilir.

Bir kez daha açıklıkla belirteyim: Hiç bir kulüp bizim düşmanımız değildir. Her kulüp gibi Fenerbahçe de bizim saygı duyduğumuz şerefli bir rakibimizdir. Yaşadıkları talihsiz olaylar karşısında rekabet duygularımızı da bir kenara bırakmış durumdayız. Bizim amacımız  tüm rakiplerimize  yeşil sahada gol atmaktır, başka sahalarda değil.

Galatasaray kültürünün böyle bilinmesini  ve benimsenmesini tüm medyamızdan bir kez daha önemle rica ediyorum.

Ünal Aysal
Başkan
Galatasaray Spor Kulübü

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.