Galatasaray ve Fatih Terim Depremi

Fatih Terim Galatasaray Teknik Direktör görevinden alındı İHA
Fatih Terim Galatasaray Teknik Direktör görevinden alındı
İHA

Dün Galatasaray’ın Yönetim Kurulu toplandı ve Fatih Terim ile yollarının ayrılmasına karar verildi. Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fatih Terim’in  2 yıllık sözleşmeyi kabul etmemesini ve son günlerde yaşanan olayların Galatasaray’a zarar verdiğini düşündüklerinden bu kararın alındığını açıkladı.

Basın sözcüsü Ergün, “Çok kısaca söylemek gerekirse yönetim kurullarımız son günlerde futbol takımımız ve kulübümüz yaşanan spekülasyonlar sonucu ciddi anlamda zarar olduğu görüldü. Bu zarara bir yerde dur demek gerekiyordu. Zaten Fatih Terim’e 2 yıllık kontrat önerildi. Bu önerimiz kabul görmedi. Yönetim olarak ileriye dönük araştırma içine girmek durumunda kaldık” dedi.

Konuşmasına Ergün şöyle devam etti, “Bizim gelenek ve göreneklerimiz zarar görünce değerlerimizi koruma adına böyle bir karar almak zorunda kaldık. Fatih Terim’e bundan sonra Milli Takım’daki görevinde başarılar diliyoruz. Hepimiz Galatasaray olarak onun başarılarından dolayı gururlanacağız”. Fatih Terim’in gönderilmesinden sonra gelen tepkiler ile ilgili bir soru üzerine Ergün, “Sosyal medyadan çok teşekkür mesajı da alıyoruz” diye açıklama yaptı.

Fatih Terim’in görevden alınmasının ardından Galatasarylı taraftarlar Terim’in Tarabya’daki evinin önünde toplandı. Kalabalık grup, yüzlerce taraftarı oluşturuyordu. Fatih Terim lehinde tezahüratlar yapan taraftarlar, kulüp başkanı Ünal Aysal’ı da istifaya davet etti. Tezahüratlar ile beraber Fatih Terim evinden çıktı ve taraftarlarının yanına geldi. Onlarla selamlaşan Terim’in göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü. taraftarlara, “Hakkınızı helal edin” dedikten sonra tekrar evine döndü. Taraftarların ayrılmasının ardından Terim, polis eskortu eşliğinde evinden çıkış yaptı. Ancak taraftarlar, ana yolda Terim’in içinde bulunduğu aracın önünü keserek, “Hocayı satanı biz de satarız”, “Ünal Aysal istifa” ve “Cim Bom Bom halkındır, lisenin değil” şeklinde sloganlar attı.

Galatasaray’da dün görevden alınan teknik direktör Fatih Terim, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’ne geldi. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde futbolcularla vedalaştı. Terim’in akşam saatlerinde eşyalarını toplayarak, tesislerden ayrılması bekleniyor.

Galatasaray futbolcusu Melo sosyal medyadan Fatih Terim’e teşekkür etti. İnstagram hesabından Fatih Terim ile beraber olan fotoğrafını yayınladıktan sonra altına şöyle yazdı; :“Bu satırları sevgili hocam Sn. Fatih Terim’e beraber geçirdiğimiz 2 inanılmaz seneden dolayı teşekkür etmek için yazıyorum. Kendisi Galatasaray’ın kapılarını bana açtı ve hep benim yanımda oldu. Hasan Şaş ve Ümit Davala’yla beraber takım olarak bizim büyümemizi sağladı ve engin futbol bilgisinden çok şeyler öğrendik. Anılar, kazanılan şampiyonluklar, süper kupalar, Şampiyonlar Ligi’ndeki geçen seneki başarımız, aklımdan hiç çıkmayacak. Şunu belirtmek isterim ki; şanlı formamıza 4. yıldızı takmak için Sn. Fatih Terim için de mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Size her zaman minnettarım hocam.”

Kaynak:İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.