Genelkurmay Başkanlığı’ndan Dava Sonrası Açıklama

genel kurmay

Genelkurmay Başkanlığı Ergenekon Davası kararları sonrasında basın açıklaması yaptı.  Resmi web sitesinden yapılan yazılı açıklamada, TSK’nın gelişmeleri sükunetle izlediğini ve alınacak kararların adil neticeleneceği düşündükleri, ve silah arkadaşlarının ailelerinin üzüntülerini paylaştıkları  bildirildi.

Açıklamanın metni;

TARIH: 06 Ağustos 2013

SAAT: 16:50

NO: BA – 14 / 13

1.    Kamuoyunda “Ergenekon Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2.    TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

3.    Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4.    TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.