Gökhan Zan ”400 Polis Oy Kullandı”

Kaynak: Pixabay

Zan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan Çay Mahallesi’nde dış görevde olan 300 polisin oy kullandığını söyledi

İYİ Parti’den Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen futbolcu Gökhan Zan, 14 Mayıs seçimlerinde 300 polisin İskenderun’da oy kullandığına yönelik belgeleri sosyal medya hesabından paylaştı. CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu da Samandağ ilçesinde aynı adreste 300 seçmen tespit ettiklerini açıklamıştı. Mullaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ;


”Sadece Hatay İli Samandağ ilçesi, Çiğdede Mahallesinde aynı adreste kayıtlı 300 seçmen tespit ettik. Seçmen listeleri oluşturulurken hilelerin yapıldığına dair çok kuvvetli şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Hile yapanların cezalandırılması için gerekli bütün yasal yollara başvuracağız. Demokrasimize hileyle yapılan darbeyi asla kabul etmeyeceğiz. ” ifadelerini kullandı.


Zan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan Çay Mahallesi’nde dış görevde olan 300 polisin oy kullandığını söyleyerek , konuya ilişkin belgeleri de paylaştı. Zan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;


“Sevgili dostlar,


14 Mayıs seçimlerinde İskenderun Çay Mahallesinde dış görevde olan 300 polis gelip oy kullandı.
Oysa ki, 142 belgesi çok önemli
Kolluk kuvvetleri sadece kendilerine verilen 142 nolu belge ile oy kullanabilir ve oy kullandıktan sonra bu belgeyi sandık kuruluna teslim etmeleri gerekir. (Genelge 135, madde 33/4)

142 belgesi ile oy kullanan seçmenlerin adı seçmen listesinin sonuna eklenir ve adının karşısına imzası atılır. Gelen şikayetler üzerine Hatay seçimlerinde kolluk kuvvetlerinde 142 belgesi olmadan oy kullandığı tespit edildi.
İskenderun Denizciler Mahallesi İmam Hatip Okulu’da da başkasının adına oy kullanma tespit edildi. Ayrıca seçim sabahı parti müşahitleri özellikle okullara alınmadı, görevlerini yapmaları engellendi.


Samandağ da tek bir evde bile 300 sahte seçmen tespit edildi. Samandağ’da %100 e yakını CHP seçmeninin olduğu yerde buna cesaret etmişler. Elçiliklerde durum daha vahim.
28 Mayıs Pazar günki seçimde lütfen sandık görevlileri ve parti temsilcileri dikkatli olup, önlem alsınlar!!! İşte sahte seçmenlere örnek” dedi.

Kaynak:G.Zan Twitter
Kaynak: S.Mullaoğlu Twitter

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.