Google’dan Yeni Sosyal Ağ Sitesi: Google Plus

28 Haziran’da Google, Google Plus (Google+) adlı yeni sosyal ağ sitesini tanıttı. (Martin Oeser/Getty Images)

Google, 28 Haziranda yeni sosyal ağ projesi olan Google Plus’ı (Google +) tanıttı.

Google’ın resmi blogundaki haberde, yapılan projenin amacının gerçek hayattaki paylaşım atmosferini bilgisayara taşımak olduğu belirtilmiş.

Daha önce Twitter’a benzeyen Buzz uygulamasıyla umduğu başarıyı yakalamayan Google, Google+ ile en büyük rakibi olan Facebook’u hedef alıyor. Şu anda Google+ test aşamasında ve davetiye ile kabul edilen küçük bir gruba açık, fakat yoğun ilgiden dolayı geçici olarak üye olanların başkalarına davetiye göndermesine kapatılmış durumda.

Google+’ın beş temel özelliği bulunuyor. Bunlardan ilki +Circles, arkadaş listenizdeki kişileri gruplara ayırmanıza, dolayısıyla da paylaşımlarnızı bu gruplara göre yapabilmenize, ikinci özellik +Sparks, Google arama motoru sayesinde ilgi alanlarınıza göre olan içeriği, videoları ve makaleleri kendi arkadaş çemberinizle paylaşmanıza olanak sağlıyor. Diğer bir özellik olan +Hangouts’ta, anında videolu mesajlaşabileceğiniz sohbet odalarında, birden fazla arkadaşınızla aynı anında yüz yüze görüşebilme olanağını veriyor. +Huddle’da, toplantı için görüşmeyi bir adım öne taşıyarak, grup mesajlaşma servisini seçilen çemberdeki tüm arkadaşlarınızla, mobil aletlerinizden gerçek zamanlı olarak gerçekleştirmenizi, yani grup aktivitelerinizi koordine etmenizi ya da bir planla ilgili seçtiğiniz çemberi kolay ve hızlı bir şekilde haberdar etmenizi sağlıyor. Son olarak +Mobile’da ise, gönderilerinizde izninizi alarak, lokasyon bilginizi de paylaşabilmenize ve ayrıca yüklediğiniz fotoğrafları anında direk olarak paylaşabilmenize olanak sunuyor.

Şu anda Google+ test aşamasında olsa da, yine de Google+ resmi sitesine kayıt yaptırarak durumdan haberlerdar olabilir ve ileride olası davetiye şansını elde edebilirsiniz.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.