Güney Afrika’da 4 Günde 3 Cephanelik Yakalandı

Güney Afrika’nın yönetim başkenti Pretoria’da cephanelik yakalandı. Polis Bakanlığı, son operasyonla, Johannesburg şehrinin de bulunduğu Gauteng eyaletinde son bir haftada ağır silahların olduğu toplam 3 ayrı gizli silah deposunu ele geçirdiklerini duyurdu.

Polis Yarbay Lungelo Dlamini yaptığı açıklamada, polisin Pretoria’nın kenar mahallesi Moreleta Park’ta araştırmalara devam ettiğini, yeni gelişmeleri medyaya duyuracaklarını söylerken, ele geçirilen silahlar hakkında ayrıntılı bilgi vermekten kaçındı.

ROKETATAR BULUNDU

Güney Afrika’nın en önemli eyaleti Gauteng’de salı günü roketatar, deniz mayını gibi çok ağır silahların olduğu bir cephanelik ele geçirilmişti. Johanesburg Polisi ise perşembe günü, şehrin 35 km doğusundaki Katlehong kasabasında bulunan silahlarla ilgili bir şahısın merkez karakoluna gelerek teslim olduğunu duyurdu.

“BU SİLAHLARLA SAVAŞ YAPILIR”

Silahların bulunduğu eve gelen Güney Afrika Polis Şefi General Bheki Cele, karşılaştığı manzara karşısında, “Bu silahlarla savaş başlatılır.” diyerek hayretini gizleyemedi. Polis, ele geçirilen cephaneliğin, roketatarlar, mayınlar, el bombaları, tüfek bombaları, yivli silahlar, ateşleyici parçalar, uzi marka silahlar, AK-47 tüfeklerden oluştuğunu bildirdi.

Güney Afrika’da suç oranları polisin Dünya Kupası’yla uygulamaya koyduğu yeni önlemlerle azalmaya başladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.