Güneydoğu’da Falun Dafa Rüzgarı Esti

Diyarbakır'da Falun Dafa Fotoğraf Sergisi Epoch Times / Ozan Buğdaycı
Diyarbakır’da Falun Dafa Fotoğraf Sergisi
Epoch Times / Ozan Buğdaycı

22-23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Diyarbakır’da faaliyet gösteren Mahya Kahve Evinde düzenlenen Falun Dafa’nın yolculuğu / Direniş isimli fotoğraf sergisi Diyarbakır halkı tarafından çok sıcak karşılandı.

Diyarbakır’da yaşayan, sanatsal faaliyetlere ve hümanist aktivitelere verdiği destekle bilinen Mahya Kahve evinin sahibi Hasan Bey, uygulayıcıların Hatay’da düzenlemiş olduğu sergiyi görmüş ve Diyarbakır’da yapılması için onları davet etmişti.

Uygulayıcıları kendi mekanında sıcak bir şekilde ağırlayan Hasan bey, 3 gün boyunca da elinden gelen her türlü desteği gösterdi.

Diyarbakır'da Falun Dafa Fotoğraf Sergisi Epoch Times / Bora Akdeniz
Diyarbakır’da Falun Dafa Fotoğraf Sergisinde Egzersizleri öğretirken
Epoch Times / Bora Akdeniz

Yerel medya da sergiye ilgi gösterdi. Sergiyi ziyaret eden gazeteciler yaklaşık 2 saat boyunca uygulayıcılarla konuştu ve Diyarbakır’a geldikleri için teşekkür ettiler. Bayan bir gazeteci ise Falun Dafa’ya hayran kaldığını belirterek, öğrenmek istediğini söyledi. Bunun üzerine uygulayıcılar da kendisine egzersizleri öğrettiler. Gazeteciler sergi salonundan ayrılırken haberi bir an önce hazırlayacaklarını, böylece sergiye daha fazla katılım olması için destek olmak istediklerini belirttiler.

Ziyaretçiler arasında tıp dünyasından insanlar da vardı.  ÇKP’nin Çin’deki Falun Dafa uygulayıcılarından zorla organ toplamasına inanamadıklarını ve adeta şok geçirdiklerini söyleyen tıp çalışanları çok üzüldüler ve bu olayı şiddetle kınadıklarını belirttiler.

Sergi salonunun yan tarafında doğal ürünler satan bir dükkan sahibi sergiyi gezdikten sonra çok etkilendiğini belirterek uygulayıcıların içmesi için kendi dükkanından taze kahve getirterek uygulayıcılara ikram etti.

Özellikle gençlerin ve sanatseverlerin uğrak yeri olan Mahya kahve evine gelen müşteriler sergiyi özenle gezdiler. Bu olayı duydukları için çok üzgün olduklarını belirten ziyaretçiler 3 günlük sürenin az olduğunu ve bu sergiyi mutlaka tekrar Diyarbakır’da görmek istediklerini belirttiler.

Mekanda çalışan Sebahat hanım, ÇKP’nin yaptığı bu vahşeti etrafına duyurmak istediğini ve yardım etmek istediğini söyleyerek uygulayıcılardan broşür aldı ve dağıtacağını belirtti.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.