Güreşte Dünyanın Lideri Olacağız

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, Türkiye’yi güreşte dünyanın lideri konumuna getireceklerini söyledi.
Çeker, İstanbul’da bu yıl gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda toplam 5 madalya alarak başarılı bir performans sergilediklerini ifade ederek, ”Son olarak 105 ülkeden 858 sporcunun katıldığı İstanbul’da yapılan 2011 Dünya Şampiyonası’nda takım halinde grekoromende ikinci, serbestte ise 10’uncu olduk. 105 ülkenin katıldığı bir şampiyonada grekoromen takımının ikinci olması, başarısızlık olarak değerlendirilemez. Serbest de ise biraz daha düşük müsabakalar yaptık ve istenilen sonucu alamadık. İnşallah olimpiyatlarda serbest ve grekoromen stillerde tam takım olarak yer alacağız ve ülkemize önemli sevinçler yaşatacağız” dedi.

“BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAĞIZ”
Güreş Milli Takımı olarak büyük hedeflerle olimpiyatlara hazırlandıklarını, olimpiyatlarda başarılı bir grafik çizeceklerine inandıklarını dile getiren Çeker, madalya beklenen branşların başında güreşin geldiğini vurguladı.

Bu beklentilere karşılık vermek için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüklerini anlatan Çeker, ”Federasyon olarak Türkiye’yi her türlü ortamda temsil etmeye hazırız. Güreşe herkes önem vermeli ve gönülden destek olmalı. Olimpiyatlarda ‘Şu kadar madalya alırız’ demek yanlış olur ancak Dünya Şampiyonası’nda aldığımızdan daha fazlasını alacağımıza yürekten inanıyorum. Çalışmalarımızın karşılığını alacağız. Türkiye’yi güreşte dünyanın lideri konumuna getireceğiz” diye konuştu.
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.