Halilhodzic’in Messi ve Ronaldo Hayali

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halihdozic, imkanlar çerçevesinde yapılan transferlerle en iyi kadroyu oluşturduklarını belirterek, “Messi ve Ronaldo’nun kadromda olmasını isterdim. Ancak bunun olmadığını hepimizi biliyoruz” dedi.

Halilhodzic, hayalinin ise Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak olduğunu belirtti.

Vahid Halilhodzic, kulüp dergisine verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Takım olma yolunda zamana ihtiyaçları olduğunu belirten Halilhodzic, “İnsanların Vahid Hoca’dan çok büyük bir beklentisi olduğunu biliyorum. İlahi bir güçle işleri yoluna koymam bekleniyor. Sihirlerim olduğu düşünülüyor. Daha önceden Trabzon’u biliyordum ancak aradan uzun zaman geçti.

Açıkçası gelirken neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Bir yıldır İbrahim başkanımızla temas halindeyim. Trabzonspor’u dışarıdan takip ettim ve birkaç maçını izleyebildim. Bunlar yeterli bilgiye sahip olmama yetmedi. Bu nedenle tam olarak neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Bugün buradayım. İnşallah doğru zamandır” açıklamasını yaptı.

“İBRAHİM BAŞKANA SÖZ VERDİĞİM İÇİN BURADAYIM”

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, bugüne kadar çalıştığı takımların hep yeni isimlerden kurulduğunu belirterek, “Bu benim kaderim aslında. Ben hiçbir kulüpte ya da milli takımda hazır bir kadro bulmadım. Cezayir’de de böyleydi. Ama çalışarak toparladık ve iyi bir yapı ortaya çıkardık. Nihayetinde Cezayir’den ayrılmaya karar verdim. Bu kararı Dünya Kupası öncesinde vermiştim. Cezayir Milli Takımı’nda kalmam için Cumhurbaşkanı dahil bir çok kesimden teklif ve ısrarlar geldi. Trabzonspor’dan sportif anlamda daha yukarı olan teklifler vardı. Maddi anlamda da arada büyük farklar vardı.

Ancak ben öncesinde İbrahim başkanımıza söz verdiğim için sözümden dönmedim. Çünkü aramızda önemli bir dostluk var. Sonucunda ne olacağını düşünmeden, gelen teklifleri de geri çevirerek Trabzonspor’la yoluma devam etmeyi seçtim. Şuan burada size gelen teklifler hangi kulüplerden olduğunu, hangi rakamların önerildiğini söylesem kesinlikle inanmazsınız. Ama bunların hepsi bir tarafa şu an burada olduğum gerçeği bir tarafa” ifadesini kullandı.

“MESSİ VE RONALDO HAYALİ”

Boşnak çalıştırıcı, takım olma yolunda zamana ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Takım olmak için çalışmaya ve uyum sağlamaya ihtiyacımız var. Messi ve Ronaldo’nun kadromda olmasını isterdim. Ancak bunun mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. İmkanlar çerçevesinde yapabildiğimiz en iyi transferleri yapıp, oluşturabileceğimiz en iyi kadroyu oluşturduk. Yaptığımız transferler tabi ki bir risk taşıyor. Bu transferleri yaparken başkanımız, yardımcıları ve tüm ilgili çalışanlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Bundan sonra ihtiyacımız olan tek şey zaman” dedi.

“GERÇEKLERİ SAKLAMAK BAZEN KULÜPLER İÇİN ZARARLI OLABİLİR”

Politik bir insan olmadığını belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bazı gerçekleri saklamak ileride kulüp için zararlı olabilir. Bugün oyuncu grubumuzun yeterli olmadığını gizleseydik yarın başarısız olma riskimiz çok daha yüksek olacaktı. Bu denli açık olmamdan rahatsız olan kim varsa benimle benim yaptığım gibi açık konuşabilir. İki yüzlü insanları sevmiyorum. İnsan bir şeyden rahatsızsa bunu açık açık söyleyebilmeli. Bu benim kişilere verdiğim rahatsızlık için de geçerli. Kapım herkese açık. Açıklamalarımı net ve törpülemeden yapıyorum. Bu alışılmadık durum olabilir ama ben böyleyim.”

“BEKLENTİLER BÜYÜK AMA SABIR YOK”

“Bu transferler tutmazsa ya da kısa sürede verim alınamazsa maddi sorunlar yaşanacaktır, ayrıca manevi sorunlarda” diyen tecrübeli çalıştırıcı açıklamalarına şöyle devam etti:

“Büyük takımlar yavaş yavaş büyür. Chelsea, Abromoviç’ten sonra 4 senede şampiyon olabildi. Manchester City örneği de var. Trabzonspor da şu an ciddi bir değişime gitmiş durumda, beklentiler büyük ama sabır yok. Başkanımız çok saba sarfetti. İyi bir kadro oluşturmak için tüm imkanları seferber etti. İstediğimiz transferleri de yaptı. Ancak daha önce de bahsettiğim gibi bir her transfer kendi içinde bir risk barındırır. Bunların dönüşü iyi olacak mı, olmayacak mı bugün bunun garantisini vermek mümkün değil. Başkanımızın şampiyonluktan bahsetmesi, Şampiyonlar Ligi’ni hedef olarak göstermesi gayet normal. Ama rakiplerimizin bizden daha hazır olduğu gerçeği ortada.”

“TRABZONSPOR’U UMURSAMAYAN OYUNCUNUN BU FORMAYI GİYMEYE HAKKI YOK”

Trabzonspor’u umursamayan oyuncunun formayı giymeye hakkı olmadığını belirten Boşnak çalıştırıcı, “8 yıl önce buradan giderken birçok çalışan gözyaşı döktü. Herkes kendi imkanları doğrultusunda bana hediyeler verdi. Bu bana çok dokundu. Kulüpte herkesin birbirine saygı duyması gerekir. Yeniden Trabzon’a dönüp kulübüne bu kadar gönülden bağlı olan insanların bulunduğu yerde bazı oyuncuların umursamaz tavırlarını görünce tepkilerim de sert oldu. Çok sinirlendim. Trabzonspor’da bu şekilde davranan oyuncunun yeri olamaz” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE İLE ARAMIZDA ABARTILMIŞ BİR REKABET VAR”

Bordo-mavili takımın teknik patronu Vahid Halilhodzic, Türkiye’de yaşanan 3 Temmuz süreciyle ilgili bilgisi olduğunu belirterek, “Detaylı bir şekilde ayrıntılarıyla birlikte neler yaşandığı konusunda bilgim yok. O kadar yoğun çalışıyordum ki detaylarını öğrenmek için harcayacak vaktim yoktu. Bu süreçte bazı kulüplerin şikeye karıştığını biliyorum. O dönem Trabzonspor’un çok iyi bir takım olduğunu biliyordum. Geçen sezon yarıda kalan Fenerbahçe maçını da izledim. Fenerbahçe ile aramızda abartılmış bir rekabet var. Bu nedenle zaman zaman duygu yoğunluğu da üst düzeye çıkıyor. Hatta bazı taraftarlarımızın ‘Fenerbahçe maçını alalım sezon sonunda nerede olduğumuzun önemi yok’ gibi ifadeler kullandığını duyuyorum. Her ne olursa olsun bir maçın yarıda kalmasını kimse istemez. Bu taraftarların imajını da zedeler. Taraftarlarımız sadece bizi desteklesin, çünkü onların desteklerine çok ihtiyacımız var” yorumunda bulundu.

“HAYALİM TRABZONSPOR’DA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK”

Halilhodzic, Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak için zamana ihtiyacı olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Benim hayalim Dünya Kupası’nda Cezayir Milli Takımı ile Almanya’yı elemekti. İbrahim başkanımız o an şampiyonluk hayal ederken ben Almanya’yı elemek istiyordum. Hayalime çok yaklaştım. Kıl payı kaçırdım diyebilirim. Bunun dışında Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak hayalim. Bunun için zamana ihtiyacım var. Şampiyon olacak bir takım 15 günde var edilemez. İnsanlar önce bunu anlayacak. Para önemli ancak daha önemlisi zaman. 3-4 ayda takım olacağız, sonra başarıyı kovalayacağız.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.