“Halkın Yerli Markalara Güveni Artıyor”

mercedes benz fashion weekYaklaşık 15 bin moda severin takip ettiği, sonbahar-kış sezonu koleksiyonlarının sergilendiği 2014 Mercedes-Benz İstanbul Moda haftası Mart ayında gerçekleşti ve 5 gün sürdü. Moda haftasının ardından tasarımcılar ve modacılar değerlendirmede bulundu.

Moda haftasında koleksiyonu sergilenen modacı Gülçin Çengel, Türk markalarına ilginin arttığını ancak markalaşma yolunda halen alınacak çok yol olduğunu ifade etti.

Çengel ayrıca Türkiye’de moda sektörünün son 5 yılda büyük bir değişim yaşadığını belirtti ve “Bu yılki defilelerde özellikle markalaşma açısından herkesin kendi markası içindeki istikrarını gördüm. Türk halkı da artık Türk markalarına yönelmeye başlıyor” dedi.

Tasarımcı Aslı Filinta da “Artık tarih olarak dünya moda haftaları ile çakışmıyoruz ve herkes İstanbul’da moda sektöründeki canlanmanın farkında” ifadesini kullandı ve Türkiye’de yapılan sunumlarda en çok Ortadoğu ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Tasarımcı Gül Ağış ise bu yıl yurt içi ve yurt dışından daha fazla destek aldıklarını kaydederek, bu yılki defilede kullandığı kumaşların tamamen Türk malı olduğunu söyledi.

Kaynak: Dünya gazetesi

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.