Harrison Ford Dünya Liderlerinden Doğayı Korumalarını İstedi

David McNew/Getty Images

Aktör ve Uluslararası Doğal Kaynakları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harrison Ford, Japonya’da düzenlenen Biyolojik Değişim konulu kongrede konuşma yaptı.

68 yaşındaki aktör, önümüzdeki on yılda global anlamda doğal kaynakları koruma aksiyon planı oluşturmak üzere tüm dünyadan çeşitli bakan ve temsilcilerle görüştü.

Ford, global liderleri dünyanın en az %25 kara parçasını ve  en az %15 denizlerini koruyacak olan politikaları deseklemeye çağırdı.

CNN’in verdiği habere göre Ford, her ne kadar insanoğlunun olanaklarını iyileştirmedeki gücümüz kuvvetli olsa da, eğer doğa sağlıklı kalamazsa bunu uzun vadede başaramamızın olanaksız olduğunu belirtti. Doğanın insana değil, insanın doğaya ihtiyacı olduğunu ekleyerek dünyamızın zaten şiddetli bir biçimde ekolojik olarak bozulduğunu ve dünya nüfüsunun ise büyümeye devam etmesinin beklendiğini belirtti.

Ford, güzel haberin ise Japonya’nın 2 milyon dolarlık girişimi olan “Uyumlu Yaşam” projesinin, diğer ülkelere doğal kaynaklarını koruma ve doğal ekosistemlerini kullanma konusunda önemli bir destek sağlayacağını söyledi. Bu girişimin, gelecekteki insanlığın ve biodeğişimin korunmasını sağlamak üzere tam anlamıyla devletlerimiz tarafından ihtiyaç duyulan önderlik olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: www.theepochtimes.com

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.