HEPAR Genel Başkan Yardımcısı Çelebioğlu: Resimle Atatürkçülük, Bayrakla da Milliyetçilik Olmuyor

KÜTAHYAHak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Çelebioğlu, ”Atatürk resimlerini asmakla Atatürkçülük, bu ülkede her yere bayrak dikmekle de milliyetçilik olmuyor.” dedi.

 
 Kütahya Öğretmenevi’nde partisinin il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileriyle toplantı düzenleyen Çelebioğlu, siyasetin halk için yapılacağına inandıklarını söyledi. Çelebioğlu, ”Bir ülkemiz var. Komşularımızdan Rusya ve Azerbaycan’da petrol var, Suriye, İran ve Irak’ta nasılsa bir zenginlik var. Türkiye’de bazı zenginlikler var, ama bizde değil. Bunun için, bu zengin toprak ve kaynaklarda fakir bekçilik yapmayacağız.” şeklinde konuştu.
 
 Ülkede yoksulluğun utancını hiçbir çocuğa yaşatmayacaklarını ifade eden Çelebioğlu, “Özelleştirme denen terane, silahla alınamayanların parayla alınmasıdır. Millet kapanın elinde kaldı, geri alacağız. Bu ülkede dış politika 50 yıldır Amerika ve Avrupa’ya yalvarmaktan ibaret. Güçlü bir ordumuz olmasa bu topraklarda değil demokrasi, yemeye ekmek bulamayız. Bu ülkede herkes milliyetçilik, cumhuriyetçilik diye konuşuyor. Ancak Atatürk ilke ve inkılapları sadece resimlerde kalıyor. Biz bunu ruha taşımak istiyoruz. Yani Atatürk resimlerini asmakla Atatürkçülük, bu ülkede her yere bayrak dikmekle de milliyetçilik olmuyor. Önce ekonomik bağımsızlığımızı kazanmak ve yaşatmak zorundayız. HEPAR olarak bütün bunları sağlamak üzere kurulduk. Bu millet kendini bunaltan her şeyden kurtulacaktır. Milletvekillerine verilen kıyak emeklilikleri, makam arabalarını, siyasi partilere hazineden verilen paraları kaldıracağız. Siyasi partiler aidat ve bağışlarla yaşamayı, halka hesap vermeyi öğrenecek.” ifadelerini kullandı.
Çelebioğlu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına 10 Kasım’da Bursa ve Muğla’nın Bodrum ilçesinde mevlit okutacaklarını, etkinliği Kütahya’da da gerçekleştirmek için gerekli mercilere müracaatta bulunduklarını anlattı.  
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.