Hindistan’da Trenler Raydan Çıktı: En Az 24 Ölü

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Hindistan’da 2 yolcu treni köprüden geçerken raydan çıktı. Kazada en az 24 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde iki yolcu treni kısmen sularla kaplı bir köprüden geçtiği sırada raydan çıktı. İlk olarak Mumbai’den Varanasi istikametine giden Kamayani Express treni raydan çıkarken bir süre sonra da karşı yönden gelen Janata Express treni kaza yaptı. Yetkililer, ülkenin başkenti Yeni Delhi’ye 950 kilometre uzaklıkta bulunan bir köprü üzerinde yaşanan olayda en az 24 kişinin hayatını kaybettiğini, 25 kişinin yaralandığını 300 kişinin de kurtarıldığını söyledi. Raydan çıkan yolcu trenlerine ait bazı vagonların nehre düştüğünü de sözlerine ekleyen yetkililer, yolculuk sırasında trenlerde kaç yolcunun olduğuna dair kesin bir bilginin bulunmadığını belirtti.

Kamayani Express şirketi sözcüsü Anil Saksena aşırı yağışlar nedeniyle nehir suyunun yükseldiğini belirterek, “Bu talihsiz kaza raylarda ani su baskını sonucu meydana geldi, yol çöktü. Kamayani Express trenine ait 6 vagonun raydan çıkmasıyla sonuçlandı” dedi.

Trenin raydan çıktığı sırada karşı yönden gelen trenin de ani su baskını ile karşılaştığını belirten Saksena, “Bu trenin de en az 2 vagonu kısmen nehir sularına gömüldü. Çok sayıda yolcu kurtarıldı. Ancak yetkililer çok sayıda yolcunun hastaneye kaldırıldığını söyledi” ifadelerini kullandı. Hindistan Başbakanı Narenda Modi ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kaza sırasında hayatını kaybeden yolcuların ailelerine baş sağlığı diledi.

Ülkenin Uttar Pradesh eyaletinde de Mart ayında bir yolcu treni raydan çıkmış, en az 34 kişi hayatını kaybetmişti.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.