İçişleri Bakanlığı Ankara’daki Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı

Fotoğraf:Semra Şener . Epoch Timestr
Fotoğraf:Semra Şener . Epoch Timestr

Ankara tren garı önünde bu sabah düzenlenen  ‘’Savaşa inat  ,barış hemen şimdi ’’  sloganıyla düzenlenen miting sırasında meydana gelen  patlamadan sonra İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

T.C.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

NO: 2015 / 96

ANKARA – (10.10.2015) – 10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.