İngiltere Başbakanı Cameron Hindistan’da kriket oynadı

 

Başbakan olmasının ardından resmi temaslar için Türkiye’nin ardından Hindistan’a gelen İngiltere Başbakanı David Cameron başkent Yeni Delhi’de kriket oynadı.Yeni Delhi’de resmi törenle karşılanan David Cameron tören mangasını selamladıktan sonra Hindistan Başbakanı Manmohan Sigh ile beraberindeki heyeti tanıştırdı. Basına poz veren iki lider, daha sonra ikili görüşmeler için bir araya geldi. 

Ekim ayında Yeni Delhi’de düzenlenecek olan İngiliz Milletler Topluluğu Olimpiyat Oyunlarının oynanacağı bir stadyumu da ziyaret eden Cameron, burada çocuklarla bir araya gelip kriket oynadı. 

Cameron’a Dhyan Chan Milli Stadyumunda Hindistan Spor Bakanı Manohar Singh Gill, Hindistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Suresh Kalmadi ve Hindistan’ın şampiyon kriket takımı kaptanı Kapil Dev eşlik etti. Kapil Dev’in daveti ile bir süre de kriket oynayan Cameron, Dev’in atışına kriket sopası ile karşılık verdi. Cameron’un başarılı vuruşu stadyumdakiler tarafından şaşkınlık ve alkışla karşılandı. 

Hindistan ziyaretine Dışişleri Bakanı William Hague de beraberinde götüren Başbakan Cameron, Hindistan’la 1 milyar dolarlık Hawk Jet anlaşması imzaladı. Hindustan Aeronaustics Ltd, BAW Systems ve Rolls-Royce şirketleri arasında yapılan anlaşmaya göre 2004 yılındaki anlaşmaya ek olarak 57 yeni Hawk Jet Hindistan’a teslim edilecek. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.