Irak’ta Kaçırılan 18 İşçiden 2’si Serbest Bırakıldı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

2 Eylül’de Irak’ta kaçırılan 18 Türk işçiden 2’si serbest bırakıldı.

Bakü’de basın mensuplarına açıklamada bulunan Sözcü Bilgiç, Irak’ta kaçırılan 18 işçiden Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı’nın Basra bölgesinde serbest bırakıldığını ve en kısa sürede Türkiye’ye döneceklerini söyledi.

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun Azerbaycan temaslarına eşlik eden Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 2 Eylül tarihinde Irak’ta kaçırılan 18 Türk işçi ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Bilgiç, 18 Türk işçiden 2’sinin serbest bırakıldığını kaydederek, “Biliyorsunuz 2 Eylül’de Bağdat’ta bir inşaat şirketinde çalışan 18 işçimiz kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmıştı. Bu konuya ilişkin olarak da tabi olayın olduğu günden itibaren biz gerekli girişimleri sürdürüyorduk. Bunu da zaten basın toplantılarında ifade etmiştim. Bu kaçırılan vatandaşlarımızdan 2’si bugün itibariyle serbest bırakıldılar. Bu vatandaşlarımızın şu anda sağlık durumları iyi. Bağdat Büyükelçimiz vatandaşlarımızla görüştü. Sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyebilirim. Temennimiz diğer vatandaşlarımızın da en kısa sürede serbest bırakılmalarıdır” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, serbest bırakılan vatandaşların Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı olduğunu ve şu anda Basra bölgesinde şirketin şantiyesinde bulunduğunu kaydederek, serbest bırakılan işçilerin güvenli bölgede bulunduğunu belirterek, en kısa zamanda Türkiye’ye dönmelerini beklediklerini ifade etti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.