“İŞGAL ET” Protestoları Tüm Amerika Şehirlerinde (Fotoğraflar)

New York Zuccotti Park’ta Yüzlerce protesto göstericisinin kaldığı yerde göstericiler dinlenirken (Spencer Platt/Getty Images)

Bir aydır süren “Wall Street’i İşgal Et” hareketi adı altında tüm Amerika’da protesto gösterileri sürüyor.

Gösteriler Washington D.C., Los Angeles, San Francisco, Oakland, Seattle, Las Vegas, Austin, Texas, ve diğer şehirlerde devam ediyor. Cuma günü New York’taki Zuccotti Park’ın sahipleri parkın rutin olarak temizlenmesi sureti ile göstericilerin orada kalabileceklerini belirterek izin verildi.

Göstericiler sosyal medya olan Facebook ve Reddit gibi sitelerde oluşturdukları gruplarla tüm dünyada organize oluyorlar.

San Francisco’da Wall Street’i işgal et protestocularının Eğitim reformları üzerine News Corp.’un CEO’su olan Rupert Murdoch’unda konuşma yaptığı, gösterisi sırasında (Justin Sullivan/Getty Images)
Washington, D.C. Freedom Plaza’da kamp kurmuş olan göstericiler (Mark Wilson/Getty Images)
Washington, D.C. Freedom Plaza’da genç bir protestocu elinde ‘gelecekte benim için ne bıraktın’ adlı bir pankart tutarken (Jewel Samad/AFP/Getty Images)
Los Angeles’ta 13 Ekim’de, bu sefer LA’yi işgal et projesi adı altında çeşitli kurumlardan çalışanlar tarafından yapılan Güney Kaliforniya Gaz Firmasını protesto ederlerken (Robyn Beck/AFP/Getty Images)
Los Angeles’ta,1 Ekim’de, Los Angeles belediye binasının önünde, Los Angeles’i işgal et yürüyüşleri sonrasında (Kevork Djansezian/Getty Images)

 

 

 

New York, 14 Ekim’de, polis tarafından Zuccotti Park’ta kalabileceklerini öğrenen protestocuların yaptığı sevinç gösterisi (Emmanuel Dunad/AFP/Getty Images)

 

New York’ta kostümlü protesto göstericilerinden biri (Emmanuel Dunad/AFP/Getty Images)

Orijinal İngilizce Metin

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.