İşgalin İkinci Ayı Dayakla Başladı

Wall Street‘i İşgal Et” protestosu ikinci ayını geride bırakırken, sert polis engeliyle karşılaştı. Zuccotti Parkı’nda konaklayan ve bu parktan belediye kararıyla kovulan, fakat mahkeme kararıyla geri gelen fakat konaklama yani çadır kurup parkta yatma izinleri ellerinden alınan işgalciler ikinci ay kutlamalarını, borsanın açılışını engelleyerek yapmak istediler ve  sabahın erken saatlerinde Wall Street’e doğru hareketlendiler.

Polisin bir çok sokağı kapatıp bariyer kurmasının ardından eylemciler, finans merkezi kavşağında toplanmaya başladılar. Bu hareketlenme sonrasında polisin sert müdahalesiyle  karşılaştılar. Çıkan olaylarda birçok kişi gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri sırasında bir çok gösterici yerlerde sürüklendi. Çoğu protestocunun gözaltına alınma sebebi ise kaldırımdan değilde yoldan yürümeleri gösterildi.

Daha önceden planlanan eylem, polis tarafından bilindiği için erken önlem alındı ve kurulan barikatlardan sadece çalışanların, giriş kartlarını göstermeleri suretiyle girişlerine izin verildi. Göstericiler Wall Sreet’in açılmasını engelleyemedi ve gong her zaman ki tam saati olan 09:oo’da çaldı.

Çadır yok, uyku tulumu yok

The Epoch Times‘ın muhabirinin yaptığı röportajda konuşan 27 yaşındaki Tiffany Rose adlı gösterici, ” Polis tüm erzaklarımızı elimizden aldı ve çöpe attı”dedi. Tiffany Rose 43 gündür kocasıyla birlikte  Zuccotti Park’ta yaşadıklarını ve bir şekilde oranın evleri haline geldiğini anlattı. “Şu an  Zuccotti Park’ın bomboş olduğunu görmek çok üzücü” diye ekledi.

 

(Benjamin Chasteen/The Epoch Times)

Derleme İngilizce metin

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.