Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası Mersin’deydi

Offshore
Kerem Tuncer ve Alpay Akdilek ikilisinin kullandığı ECI Men Cosmetics teknesi

Offshore Şampiyonası Mersin’deydi

2012 Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nın 9. Ayak yarışı “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix”i ve 10. Ayak yarışı “Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix”i Mersin’de gerçekleştirildi.  

2012 Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nın 9. Ayak yarışı “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix”i ve 10. Ayak yarışı “Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix”i 15 – 16 Eylül tarihleri arasında Mersin Barış Meydanı’nda gerçekleştirildi.

9. Ayak yarışı oldukça çekişmeli geçti ve kazalara sahne oldu. 9 teknenin yarıştığı “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix”inde yarış çekişmeli mücadele içinde geçerken GHB Offshore Racing Team takımı ve Beşiktaş takımı ters esen rüzgarın da etkisi ile takla attılar. MTSO Grand Prix şampiyonu 88-ECI Men Cosmetics olurken, Mersin takımı 33-Efe Project-Mitsubishi Electric Racing Team ikinci oldu. Üçüncülüğü ise ’02-Y.K.M. Sport’ elde etti.

offshore
33 Efe Project teknesi

Bir sonraki gün gerçekleştirilen 10. ayak yarışında ise bir gün önce takla atan ekiplerden GHB Offshore Racing Team takımı yer alamadı. Çekişmelere sahne olan bu ayakta da birinciliği alan Tuncer- Alpay Akdilek ikilisinin kullandığı 88-ECI Men Cosmetics oldu. Kerim Zorlu ve Cengiz Cennetoğlu ikilisinin kullandığı ’02-Y.K.M. Sport’ ikinci olurken,  Nevzat Arman ve Onur Özgül’ün kullandığı ’33-Efe Project-Mitsubishi Electric Racing Team’ ise üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonada dereceye girenlere kupalarını Mersin Vali Yardımcısı Suphi Olcay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Dz. Kr. Alb. Rahim Conguloğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erol Ertan, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdal Kuyucuoğlu ile Mersin Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi verdiler

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.