İstanbul Adalar’da 30 Ağustos Töreninde Gerginlik Yaşandı

 

Resim loadtr.com adresinden alınmıştır

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Türkiye’nin dört bir yanında törenlerle kutlanıyor. 30 Ağustos kutlamalarında törenleri sırasında gerginlikler de yaşandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı için Büyükada’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma töreninde partilerin çelenk koymaya izin verilmemesi üzerine CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Adalar İlçe Başkanı Dündar Tıraş, İl Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ünal ve çok sayıda partili, engellemelere rağmen Atatürk Anıtı’na CHP çelengini koydular. Çelenk koyma sırasında arbede yaşandı.

Emniyet görevlilerinin müdahaleleri sırasında Haluk Eyidoğan ve Dündar Tıraş olmak üzere partililer yaşanan arbedede aldıkları darbelere rağmen çelengi anıta kadar taşıdılar. Tören sırasında CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Adalar İlçe Başkanı Dündar Tıraş, Adalar Belediye  Başkanı Dr. Mustafa Farsaklıoğlu törene katılan parti üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle Anıtkabir’de tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül rahatsızlığı nedeniyle törenlere katılamazken yerine 31 Ağustos’a kadar  Meclis Başkanı Cemil Çiçek vekalet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.