Meclis Başkanı Çiçek, Meclis’i Toplantıya Çağırmak Mecburiyetinde Olduğunu Söyledi

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP’nin 14 Ağustos saat15.00’da Meclis’in Olağanüstü toplanmasıyla ilgili 124 imzalı talebi doğrultusunda Meclis Başkanı olarak Meclisi toplantıya çağırmak zorunda olduğunu belirtti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek CHP’nin  meclisi olağanüstü toplantıya çağırma tartışmalarına ilişkin olarak, ‘‘Başvuruda 110 imza varsa, toplantının günü ve saati belliyse ve bir de gerekçe mevcutsa Meclis Başkanı toplantıya çağırmak mecburiyetindedir. CHP de 124 imza ile 14 Ağustos günü saat 15.00’de toplanmak gerekçesiyle başvuruda bulundu” dedi.

Çiçek konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

”İçtüzük’te olağanüstü toplantının nasıl yapılacağı, Meclis Başkanı’nın    neleri yapacağı belli. Başvuruda 110 imza varsa, toplantının günü ve saati belliyse ve bir de gerekçe mevcutsa Meclis Başkanı toplantıya çağırmak mecburiyetindedir.  CHP’de 124 imza ile 14 Ağustos günü saat 15.00’de toplanmak gerekçesiyle başvuruda bulundu. Meclis Başkanı olarak bizim burada yapabileceğimiz şey o gün Meclis’i toplantıya çağırmaktır. Meclis Başkanı tarafsızdır. Bir değerlendirme yapmam çok uygun olmaz.”

Kaynak:Milliyet Gazetesi

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.