İstanbul’ da Resmi Kurumlar Tatil Edildi

AKOM kırmızı alarma geçtiİstanbul  Valiliği bu gün kar   yağışının artması nedeniyle kamu kurumlarının 15: 30 dan itibaren tatil   edilmesine karar verdi .İstanbul valiliğinden yazılı açıklamaya göre; “İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum   Müdürlüğünün yazısı gereğince; İlimizde halen aralıkla devam eden sağanak   yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak yarın öğle   saatlerine kadar şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden   olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklara karşı   07/06/2010 Pazartesi günü her tür ve derecedeki yaygın ve örgün eğitim   kurumları saat 12:00 itibariyle 1 gün tatil edilmiştir” .

İstanbul’u sabaha karşı etkisi   altına alan kar yağışı nedeniyle AKOM SARI alarmdan KIRMIZI   alarma geçti.

Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumlu oldukları bölgelerde sabaha   kadar tuzlama çalışmaları yaptı.

İstanbul da sabah trafiğinde kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.   Bazı sürücülerin emniyet şeritlerini işgal etmeleri nedeniyle kargaşa   yaşanırken, kaza ve kürüme çalışmalarına gitmek isteyen görevlilerin   ulaşımını zorlaştırdı.

Ekipler dün gece 3 bin 772 ton tuz, 73 ton solüsyon kullandı.   Perşembe günü başlayan kar yağışıyla birlikte Pazartesi sabahına kadar ise   toplam 18 bin 932 ton tuz, 442 ton solüsyon kullanıldı.
Karla mücadele ekipleri 9 bölgede 2.406 personel 870   araç ile gece ve gündüz buzlanmaya karşı çalışmalarını 24 saat esasına göre   devam ediyor.

Ana arterlerde 28 ayrı noktaya yerleştirilen BEUS (Buzlanma   Erken Uyarı Sistemi) sistemleri uyarılarak buzlanma olan yollara müdahale   ediyor. Sensörlerin algıladığı yol yüzeyi sıcaklığı otomatik olarak merkez   bilgisayarlarına iletiliyor. Burada yapılan analizlerle sahada çalışan küreme   ve tuzlama amirlerinin cep telefonlarına 45 dakika öncesinden “buzlanma   başlangıcı müdahale edin” şeklinde uyarı mesajı gönderiyor. Ekipler   belirtilen yolda çalışma yaptıktan sonra yine sensörlerden “ Buzlanmaya   müdahale edildi, risk ortadan kalktı” mesajı geliyor. Ekipler bu çalışma   ile zamandan tasarruf ederek daha çok bölgede çalışma imkanı bulurken önemli   miktarda tuz tasarrufu da sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının başlattığı “evsizlere barınma”   çalışmaları Sarıyer Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Metin Oktay Spor   salonunda devam ediyor. Bugün itibari ile 368 vatandaşın her türlü   imkanı sağlanarak misafir ediliyor.

ŞEHİR HATLARI VAPURLARI YOĞUN TİPİ NEDENİYLE SEFERLERİNİ YAPAMIYOR.
İDO SEFERLERİNDE AKSAMALAR OLUYOR
İETT ÇEŞİTLİ HATLARDA 350 EKSEFER KOYDU

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.