İstanbul Fatih’te İETT Otobüsü Kazası

Fotoğraf İha
Fotoğraf İha

Fatih’te üst geçide çarpan İETT otobüsü patladı ve otobüsten kopan parça yaklaşık 300 metre gerideki araca çarptı. Olayda otobüs şoförü yaralandı.

Olay, Aksaray Yenikapı Namık Kemal Caddesi üzerinde saat 07.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre 34 KA 6722 plakalı belediye otobüsü daha önce Halkalı-Sirkeci tren hattı için kullanılan üst geçide çarptı. Çarpmanın etkisiyle otobüs bomba gibi patladı. Patlamayla birlikte İstanbul’un bazı ilçelerinde patlama sesi duyulurken yangınla çıkan duman ise kilometrelerce mesafeden görüldü. Patlamayla birlikte olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Otobüs, sürücüsü patlamanın etkisiyle kendini dışarı zor attı. Şoförün vücudunda yanıklar bulunurken otobüs içinde yolcuların olmaması büyük bir faciayı önledi.

OTOBÜSTEN FIRLAYAN YAKIT TÜPÜ 300 METRE UÇTU 

Otobüste meydana gelen patlamayla birlikte kopan yakıt tüpü yaklaşık 300 metre mesafede bulunan 34 PG 312 plakalı araca çarptı. Araç sürücüsü Ali Erdoğan: “Kırmızı ışıkta duruyordum. Aniden bir gümbürtü ses geldi. 2- 3 saniye sonra araba titredi. Araç yürümez hale geldi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmede güçlük yaşadı. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından araç söndürüldü. Yangının söndürülmesi sırasında ikinci bir patlama meydana geldi” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.