İstanbul Holiday Inn’de Falun Dafa’nın Semineri Düzenlendi

Türkiye’deki Falun Gong uygulayıcıları, 21 Mart 2011 tarihinde Türkiye’nin Kültür ve Ticaret Başkenti İstanbul’daki Holiday Inn Otelinde seçkin konukların katıldığı bir Falun Dafa semineri düzenlediler.

İki bölümden oluşan seminerin ilk bölümü sabah saat 10’da slâyt ve video görüntüleri eşliğinde Falun Dafa’nın tanıtılması ile başladı. Öğlen saat 12’ye kadar süren ilk bölümde Falun Dafa’nın ne olduğu, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, Zhuan Falun kitabının içeriği, dünya çapındaki yayılışı, aldığı destekler, Çin’de yaşanan zulmün boyutları ve uygulayıcıların kendi yaşadıkları tecrübeler aktarıldı. Uygulayıcıların Üstat Li’nin egzersizleri gösterdiği video eşliğinde canlı olarak konuklara egzersizleri göstermesi ile ilk bölüm sona erdi.

İlk bölümde aldıkları bilgiler, Falun Dafa’nın faydaları ve uygulayıcıların egzersiz görüntüsü karşısında oldukça etkilenen konukların hepsi Zhuan Falun kitabından satın aldılar ve egzersizleri öğrenmek için CD’lerden de istediler.

Seminerin ikinci bölümünde özellikle zulmün başlamasının ardından dünya çapındaki uygulayıcıların gerçeği açıklama çabalarından, Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü (Zhen-Shan-Ren) Resim Sergisi ve Shen Yun Gösteri Sanatları hakkında bilgi aktardılar.

Seminerin sonunda konuklara 24 Nisan 2011 tarihinde İstanbul’da 3.’sü düzenlenecek Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sergisinin davetiyeleri dağıtıldı. Seminer öğleden sonra saat 2:30’da sona erdi. Falun Dafa’dan oldukça etkilenen konuklar egzersiz grubuna katılmak istediklerini ve sergiye mutlaka geleceklerini ifade ederek salondan ayrıldılar.

 

Yoruma kapalı.