İstanbul Otogarı’nda 4 Otobüs Kül Oldu

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İstanbul Otogarı’nda henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında yan yana bulunan 4 otobüs tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Olayda şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’nda, dün gece saat 23.30 sıralarında yan yana bulunan 4 otobüste henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Dev alevlerin yükseldiği otobüslerde çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Olay yerinde polis güvenlik şeridi çekerek geniş güvenlik önlemi alırken ambulanslar da hazır bekletildi. Kısa sürede kontrol altına alına yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangının diğer onlarca park halindeki otobüslere sirayet etmesini engelledi. 3 aydır orada park halinde olduğu öğrenilen otobüslerde çıkan yangında şans eseri yandan ölen ya da yaralanan olmadı.

Öte yandan olayın görgü tanığı bir vatandaş, ”Burada köprüde devamlı kaza oluyor. Öyle bir şey var zannettik yine. Aracı kundaklamışlar sanırım veya bu otogarda çoğu araç kaçak mazot kullanıyor. Ama kim yaptı, kimler yaptı veya kendi kendine mi oldu bilmiyoruz. Ama birden sardı yani normal bir yangın değil. Hani kendiliğinden çıksa ufak olur, burada gece bekçisi var. Bilinçli yapılmış hareket olabilir” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.