İstanbul’da Terör Operasyonu: 1 Ölü, Çok Sayıda Gözaltı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İstanbul’da terör örgütlerine karşı 5 bin polisle eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 70 kişi gözaltına alındı, polisle çatışmaya giren 1 terörist ölü olarak ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri İstanbul’da 26 ilçede belirlenen 140 adrese eş zamanlı şafak operasyonu düzenledi. İl genelinde DHKP-C, PKK ve IŞİD’e karşı yürütülen operasyonlar kapsamında 200 kişinin yakalanmasının hedeflendiği operasyon devam ediyor. 5 bin polisle gerçekleştirilen operasyona helikopter ve Özel Harekat Polisleri de destek veriyor. Düzenlenen operasyonda şuana kadar 70 kişi gözaltına alınırken 6 silah ele geçirildi. Operasyon kapsamında sayının artması beklenirken il genelindeki operasyon kapsamının daha da genişleyeceği öğrenildi.

Öte yandan, operasyon esnasında Bağcılar İlçesi Yeni Mahalle Bülbül Sokak’ta bir adrese baskın düzenleyen polisle çatışmaya giren terör örgütü DHKP-C üyesi bir kadın öldürüldü.

Söz konusu adresin kapısı önünde konum alan ve eve baskın düzenlemeye hazırlanan özel hareket polisine içeriden ateş açıldı. Kısa süreli yaşanan çatışmanın ardından örgüt üyesi olduğu belirlenen kadın şahıs ölü olarak silahıyla birlikte ele geçirildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

İl genelinde operasyonlar devam ediyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.