İstanbul’lular Yaz Yağmurlarına Hazırlıksız Yakalandı

Fot:Getty Images

Meteorolojinin İstanbul’a bugün için vermiş olduğu kuvvetli yağış uyarısı gerçekleşti. Gece yarısı 03.00 civarında başlayan yağış sağanak halinde devam etti. Aniden bastıran yağış İstanbul’da bir çok ilçede de etkili oldu. Hazırlıksız yakalanan İstanbul’lular sabahleyin yağmurdan korunmak için işyerlerinin saçaklarına sığındılar. Bazı vatandaşlar otobüs duraklarına sığınırken sert esen rüzgarda zor anlar yaşattı.

İstanbul’da gece başlayan yağmur, trafik kazalarını da beraberinde getirdi. D-100 ve TEM yollarında yağış nedeniyle kayganlaşan zeminde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücüler kaza yaptı.

Yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle bazı dış hat deniz otobüsü ve feribot seferleri de iptal oldu. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü de bu gün İstanbul için ‘’çok kuvvetli yağış’’ uyarısı yaptı. İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın kuzey ve doğusunda çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yine bugün Başkent Ankara ve Batı Karadeniz’de de kuvvetli yağış bekleniyor.

Batı Karadeniz ve Ege Açıklarında da fırtına uyarısı yapıldı.

Yapılan meteorolojik uyarıda İstanbul İl geneli başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa Bilecik, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kısa süreli fırtına ile birlikte çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenildiği ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu. Vatandaşların ani su baskınlarına karşı dikkatli olmaları gerektiği istendi.

Bursa’da hava sıcaklığı, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmurla birlikte düne göre 9 derece düştü. Kuvvetli sağnağın etkili olduğu Bursa, Balıkesir ve Yalova’da sıcak günlerin ardından gelen yağışla serinledi. Bununla beraber Balıkesir’de hafta sonu sıcaklığın 30-32, Yalova’da ise 27-30 derece olması bekleniyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.