İtalya Parlamentosunda Milletvekilleri Birbirlerini Boğazladı

14 Ekim’de İtalya başbakanı Silvio Berlusconi Güven oyu oylamasından sonra PDL parti üyelerini kutlarken (ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images)

İtalya ekonomik kriz ile boğuşurken, tasarruf önlemleri ararken, emeklilik yaşını yükseltmek için yasa çıkarılmasını tartışırken milletvekilleri arasında kavga çıktı. Roma’da mecliste emeklilik yasa tasarısını tartışırken gerilim meydana geldi ve yumruklar havada uçuştu.

İktidar partisine mensup iki üye ve muhalefet FLI parti üyeleri arasında çıkan kavgada,  video görüntülerine ve fotoğraflara göre birbirlerinin boğazlarına sarıldılar.

FLI partisinin başkanı Gianfranco Fini, Kuzey Birliği partisinin başkanı Umberto Bossi’nin eşinin 39 yaşında emekli olduğunu söyleyince kavga patlak verdi.

Parlamento toplantısı kavgadan sonra bir sonraki güne ertelendi.

ANSA Haber Ajansına göre Berlusconi, Umberto Bossi ile emeklilik yaşının 67’ye çıkarılması konusunda Salı gecesi anlaşmıştı.

Berlusconi, Brüksel’deki Avrupa Birliği zirvesine sunmak üzere, borç azaltma planı, altyapı projeleri, vergi kaçırmaların azaltılması ve ekonomik serbestleşme konuları üzerine bir taslak mektup hazırladı.

İngilizce Derleme Metin

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.