Japonlar, Zayıflatan Gözlük Yaptılar

Besinleri Olduğundan Daha Büyük Gösteren Gözlük Kilo Veremeyenlerin Yeni Umudu Oldu

Zayıflatan Gözlük -Fotograf :Haber5.com

Yaz aylarının kapımıza dayandığı şu günlerde fazla kilolarımız için yapacak pek bir şey kalmasa da Japonların icat ettiği yeni bir buluş hepimizin ilgisini çekebilir. Japonların icat ettiği yeni bir gözlük yemek yerken porsiyonları yüzde 50 büyüterek önce gözün doymasını sağlıyormuş. Bu şekilde beyne doyma sinyali daha erken gönderilip, normal yenilenden yüzde 10 daha az besin tüketiliyormuş.

Japonlar gözlüğü,  “gerçeklik zihindedir” prensibine göre tasarlamışlar. Duyu organlarımızdan gelen sinyallere göre sistemleri kontrol eden beynimiz, gelen sinyale göre gerekli komutu veriyor. Bu durumda gözlerimize, dilimize ya da burnumuza gelen sinyal yeterince büyük, lezzetli ya da güzel kokuya karşı yönlendirilirse zihnimiz de ona göre tepki veriyor.

Gözlüğün önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacağı ifade ediliyor. Japon uzmanlara göre; Karmaşık diyetlerden ve gıda takviyelerinden sonra kullanımı son derece basit  olan bu ürünle insanlar yeme alışkanlıklarını kolayca değiştirebilecekler ve uzun vadede fazla kilolarından kurtulabilecekler.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.