Japonya’daki Dans Yarışmasında Robotlar Sahne Aldı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da ilk kez gerçekleştirilen bir dans yarışmasında küçük robotlar sahneye çıktı. Müzik eşliğinde dans eden robotlar, birbirinden ilginç görüntüler oluşturdu.
Tokyo’daki Tsukiji Hongan-ji Budist tapınağında önceki gün gerçekleştirilen ‘Robot Japan Zero’ adlı yarışmada 20 robot hünerlerini sergiledi. 2 dakikalık sahne şovları süresince robotların bazıları yerel müzikler eşliğinde geleneksel Japon danslarını icra etti, bazıları da modern müzik tarzlarıyla dans etti. Kol ve bacaklarındaki parçaları zar numaralarından yapılan robot birinci oldu.
‘Robot Japan Zero’ etkinliği çerçevesinde bir de dövüş müsabakası düzenlendi. Ağırlıkları 2 – 3 kilogram arasında değişen güreşçi robotlar, izleyicilerin coşkulu tezahüratları eşliğinde birbirleriyle mücadele etti.
1617 yılında yapılan tarihi tapınak, geçmişte Budistlerin hacı olmak için seçtiği önemli mekânlardan birisiydi. Ancak yarışmayı düzenleyen yetkililer, benzer başka müsabakaların da yapılacağı tapınağa artık robot-severlerin hacı olmak için geleceğini iddia ediyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.