Kadıköy Belediyesi’nde Yolsuzluk Operasyonu

Başbakan Erdoğan’ın bazı CHP’li ve BDP’li belediyelerin Alman vakıflarından para aldığı ve bu paraların terör örgütlerine aktarıldığına ilişkin iddialarından sonra bu sabah itibarıyla Kadıköy Belediyesi’nde yolsuzluk iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltı operasyonu düzenlendi.

Kadıköy Belediyesi’ne düzenlenen operasyonda, aralarında başkan yardımcısının da bulunduğu 10 kişi ile belediyeden ihalelere giren şirket çalışanı 8 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 6 ay süren bir çalışmanın ardından bu gün sabah saatlerinde Kadıköy Belediyesi’ne yönelik bir operasyon düzenlendi. Operasyonlarda Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa D.’nin de aralarında bulunduğu 8 belediye çalışanı ile belediyenin ihalelerine katıldığı öne sürülen şirketlerde çalışan 10 kişi gözaltına alındı. Zanlıların belediyenin 2010 yılı içerisinde yapılan ihalelerde yolsuzluk yaptıkları, ihalelerin belediye çalışanlarının yakınlarına verildiği öne sürüldü. Zanlıların sorgusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediyor.

Bu arada Kadıköy Belediyesi operasyonla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; Uzun süredir, CHP’li Belediyelere yapılan ‘itibarsızlaştırma’ operasyonlarının, CHP’li Avcılar, Büyükçekmece Belediyeleri’nden sonra Kadıköy Belediyesi’ne de uygulandığı belirtildi.

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.