Kapadokya’da Balon Kazası: 18 Yaralı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Kapadokya’da sabah saatlerinde yaşanan balon kazasında 18 kişi yaralandı.

Kapadokya’da meydana gelen balon kazası sonrasında yaralıların durumu hakkında açıklama yapan Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, “18 yaralının 7’si yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi” dedi.

Kapadokya bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen balon kazasında yaralanan turistlerin sağlık durumu ile ilgili olarak bilgi veren Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, “Düşme vakası değil biraz sert iniş vakası. Balonun sepeti devrilmiş ve toplam 20 kişilik balon. 18 yaralı hastaneye kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

Dr. Ünlübay, “Genellikle Çinli turistlerin oluşturduğu 14 Çinli, bir Brezilya iki Yunan, bir Türk, iki ABD vatandaşı yaralandı. Hastaları il merkezindeki hastanelere aldık. Hastaların genel durumları iyi. Ağır yaralımız yok” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünlübay, “Yanık muhtemelen devrilme esnasında hortumun çıkmasından dolayı oluşan bir yanık var. Yanıklar birinci derecede yanıklar. Kollar ve başlarda hafif derecede yanıklar var. Hastaların yaklaşık 7’si yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Bir kaç baş ağrısı olan yaralıların tomografisi çekildi, tomografi sonuçları bekleniyor. İnşallah öğleden sonraya kadar bütün hastalarımızı taburcu edeceğiz” diye konuştu.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.