Karakol’a Canlı Bomba Saldırısı

Sultangazi’de karakola saldırı / CNN Türk

DHA’nın verdiği bilgiye göre, İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’ne bombalı saldırı yapıldı.

Canlı bomba saldırısı nedeniyle gerçekleştiği belirtilen patlamada ilk belirlemelere göre, 1 polis memuru şehit oldu. Saldırganın da öldüğü olayda, 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Olay, saldırganın, Cebeci Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı binadaki 75. Yıl Polis Merkezi’nin hemen girişinde kendisini patlatmasıyla meydana geldi. Binaya girmeye çalışan saldırganın bunu başaramadığı ve üzerindeki bombayı burada patlattığı ifade edildi.

Bomba imha uzmanlarının şu dakikalarda, karakolun içinde, üzerindeki patlayıcıları ateşleyemeden ölen saldırganın üzerindeki bombaları etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Patlamanın ardından karakola çok sayıda itfaiye ekibi ile ambulans sevk edildi. Yaralılardan ikisinin Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Yaralıların durumuna ilişkin henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Patlama nedeniyle binanın giriş bölümünde bir çökme meydana geldiği ve ikinci bir patlama riskine karşı karakolun çevresinde güvenlik önlemleri alındığı da verilen bilgiler arasında.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.