Kılıçdaroğlu: Adalet ve Kalkınma Partisi Bereketsiz Bir Partidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün içtenliğimle ve inanarak söylüyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi bereketsiz bir partidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmada, geçen hafta yaptığı Erzurum ziyaretiyle ilgili izlenimlerini anlattı. Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının Erzurum’un sorunlarını çözmediğini belirterek, sadece iktidar partisinin ildeki icra dairesi sayısını 2’den 5’e çıkardığını ifade etti. Başbakan Erdoğan’ın 2023 yılı hedeflerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, Erzurum’un dağıtılan kalitesiz kömürlerden dolayı hava kirliliği yaşadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, fakirlere bedava kömür vermek yerine bedava doğalgaz vermesini istedi. Kılıçdaroğlu, İran’a kullanılmayan doğalgazın bedeli olarak 1 milyar 600 milyon dolar para verildiğini kaydetti.

Erzurum’da AK Parti’ye yönelik “bereketsiz parti” sözüne Başbakan Erdoğan’ın alındığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Başbakan bundan alınmış. Bütün içtenliğimle ve inanarak söylüyorum. Adalet ve Kalkınma partisi bereketsiz bir partidir. Bu ülkede emekli, sanayiciyi, çiftçi, esnaf ve sanatkarın halinden memnun değil. Bunun için bereketsiz parti diyoruz. Bereketin olduğu yerde herkes hayatından memnun olur. Bereket var mı, yok. Yoksulluğu getiren bir parti.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.